21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta CIO spoločnosti Soros Fund Management: ,,Je to bod zlomu pre Bitcoin”

CIO spoločnosti Soros Fund Management: ,,Je to bod zlomu pre Bitcoin”

Dawn Fitzpatrick, hlavná investičná riaditeľka spoločnosti Soros Fund Management uviedla, že v súčasnosti považuje celú infraštruktúru okolo kryptomien za veľmi zaujímavú a že do nej Soros Fund Management investuje určité prostriedky.

CIO spoločnosti Soros sa domnieva, že súčasný okamih je bodom zlomu pre BTC, pretože teraz má svojich vlastných správcov pre správu aktív a spôsob, ako na daňové účely hlásiť výnosy z kryptomien. Skrátka, Wall Street v súčasnosti berie BTC veľmi vážne.

Dawn Fitzpatrick sa domnieva, že nebyť pandémie a z nej vyplývajúcej hospodárskej krízy v USA a na celom svete, aktívum ako Bitcoin by mohlo zostať druhoradým.

Od minulého roka sa však peňažná zásoba v USA zvýšila o 25 %. Bitcoin ponúka nielen pevnú, ale aj takú zádobu, ktorá sa každé štyri roky v porovnaní s USD znižuje o polovicu. 

Podľa Dawn Fitzpatrick existuje skutočná obava, že nekryté meny budú časom znehodnocované.

Hlavná investičná riaditeľka tiež počíta s tým, že Bitcoin nie je komodita, ale mena, ktorá sa ľahko ukladá a prevádza, a preto vyzerá zaujímavo. 

Okrem toho spomenula, že zlato sa nejaví ako zaistenie inflácie, ktoré sa kedysi porovnávalo s BTC.

CIO spoločnosti Soros sa odmietla vyjadriť, či vlastní nejaké BTC.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. It’s Inflection Point for Bitcoin Now, Soros Fund Management CIO Says, Here’s Why. [online]. [cit. 2021-03-26]. Dostupné na: https://u.today/its-inflection-point-for-bitcoin-now-soros-fund-management-cio-says-heres-why

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments