21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta CEO spoločnosti Twitter, Jack Dorsey: „Bitcoin stimuluje obnoviteľnú energiu"

CEO spoločnosti Twitter, Jack Dorsey: „Bitcoin stimuluje obnoviteľnú energiu”

Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločností Twitter a Square, v stredu 21. apríla uviedol, že Bitcoin „stimuluje obnoviteľnú energiu”.

Poskytovateľ platobných riešení Square bol založený vo februári 2009 tromi spoluzakladateľmi. Nimi sú Jack Dorsey, ktorý je tiež predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti, Jim McKelvey a Tristan O’Tierney.

Spoločnosť Square Crypto, ktorá bola uvedená na trh v marci 2019, bola „navrhnutá na posilnenie bitcoinového ekosystému”, ako vysvetlil produktový manažér Steve Lee už v júli 2019.

Nedávno sa spoločnosti Square Crypto a ARK Investment Management spojili a vytvorili „memo”, ako to nazývajú. jeho názov je: Bitcoin je kľúčom k bohatej budúcnosti čistej energie.

Spoločnosť Square Crypto včera na Twitteri vysvetlila hlavné myšlienky tohto projektu.

Spoločnosť Square Crypto uviedla:

„Slnečná energia a vietor vyrábajú lacnejšiu energiu ako fosílne palivá. To by malo umožniť, aby sa stali všadeprítomnými, ale brzdí ich zjavná chyba: produkujú príliš veľa energie, keď je nízky dopyt a nestačia, keď je dopyt vysoký. Batérie by to mohli vyriešiť, ale samotné nie sú dostatočne ekonomické.”

„Tento problém je možné vyriešiť pomocou ekosystému, v ktorom solárna/veterná energia, batérie a ťažba BTC koexistujú a vytvárajú zelenú sieť, ktorá funguje takmer výlučne na obnoviteľnú energiu. Je to uskutočniteľné aj bez toho, aby bola ohrozená ziskovosť odvetvia.”

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Twitter CEO Jack Dorsey: ‘Bitcoin Incentivizes Renewable Energy’. [online]. [cit. 2021-04-22]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/04/twitter-ceo-jack-dorsey-bitcoin-incentivizes-renewable-energy/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments