Nový prieskum o najsmutnejších a najnepokojnejších občanoch na svete: Ktorá krajina sa umiestnila na prvom mieste?

0
114

Ak sa v poslednom čase prepadáte viac depresii ako zvyčajne, vedzte, že nie ste sami. Nový výskum naznačuje, že občania USA patria v súčasnosti k najsmutnejším a najviac znepokojujúcim ľuďom na svete.

Online obchod s kontaktnými šošovkami Lenstore sídliaci vo Veľkej Británii zhromaždil údaje z 10 zdravotných metrík pre 24 krajín vykonaním štatistík z mnohých webových stránok o verejnom zdraví.

Podľa ich zistení 26 % Kanaďanov uviedlo, že sa počas pandémie Covid v určitom okamihu cítili znepokojení, vystresovaní alebo smutní. Kanada sa delí o druhé miesto s Veľkou Britániou.

Je to stále výrazne lepšie, ako sa cítia Američania. Spojené štáty americké sa ocitli na prvom mieste a 33 % ich obyvateľov hlásilo pocity smútku a zúfalstva, hoci by bolo zaujímavé sledovať, o koľko menej stresu majú teraz.

Za USA, Kanadou a Veľkou Britániou nasledovali Francúzsko a Austrália, ktoré doplnili prvých päť krajín s príslušným 24 % a 23 %.

„Rok 2020 sa ukázal ako mimoriadne ťažký rok pre duševné zdravie a pohodu mnohých ľudí,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení. 

„Stres, úzkosť a celkový smútok sú všetky záležitosti týkajúce sa duševného zdravia, ktoré si vyžadujú pozornosť, aby pomohli podporiť tých, ktorí to potrebujú.“

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Canada Has the Second Saddest and Most Anxious Citizens in the World. [online]. [cit. 2021-05-28]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/2021/01/canada-has-second-saddest-and-most-anxious-citizens-in-the-world

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here