23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Nový prieskum o najsmutnejších a najnepokojnejších občanoch na svete: Ktorá krajina sa...

Nový prieskum o najsmutnejších a najnepokojnejších občanoch na svete: Ktorá krajina sa umiestnila na prvom mieste?

Ak sa v poslednom čase prepadáte viac depresii ako zvyčajne, vedzte, že nie ste sami. Nový výskum naznačuje, že občania USA patria v súčasnosti k najsmutnejším a najviac znepokojujúcim ľuďom na svete.

Online obchod s kontaktnými šošovkami Lenstore sídliaci vo Veľkej Británii zhromaždil údaje z 10 zdravotných metrík pre 24 krajín vykonaním štatistík z mnohých webových stránok o verejnom zdraví.

Podľa ich zistení 26 % Kanaďanov uviedlo, že sa počas pandémie Covid v určitom okamihu cítili znepokojení, vystresovaní alebo smutní. Kanada sa delí o druhé miesto s Veľkou Britániou.

Je to stále výrazne lepšie, ako sa cítia Američania. Spojené štáty americké sa ocitli na prvom mieste a 33 % ich obyvateľov hlásilo pocity smútku a zúfalstva, hoci by bolo zaujímavé sledovať, o koľko menej stresu majú teraz.

Za USA, Kanadou a Veľkou Britániou nasledovali Francúzsko a Austrália, ktoré doplnili prvých päť krajín s príslušným 24 % a 23 %.

„Rok 2020 sa ukázal ako mimoriadne ťažký rok pre duševné zdravie a pohodu mnohých ľudí,” píše sa v oficiálnom vyhlásení. 

„Stres, úzkosť a celkový smútok sú všetky záležitosti týkajúce sa duševného zdravia, ktoré si vyžadujú pozornosť, aby pomohli podporiť tých, ktorí to potrebujú.”

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Canada Has the Second Saddest and Most Anxious Citizens in the World. [online]. [cit. 2021-05-28]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/2021/01/canada-has-second-saddest-and-most-anxious-citizens-in-the-world

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments