13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Legenda boxu Floyd Mayweather sa chystá uviesť na trh svoju prvú kolekciu...

Legenda boxu Floyd Mayweather sa chystá uviesť na trh svoju prvú kolekciu NFT

Legenda boxu Floyd Mayweather sa pripája k ďalším známym odobnostiam, ktoré predstavia svoju kolekciu NFT.

Floyd Mayweather, jeden z najväčších bojovníkov všetkých čias, uzavrel partnerstvo so spoločnosťami IronBend, Reality Gaming Group a Zytara Labs. Dôvodom bolo vydanie exkluzívnej kolekcie NFT pred svojím dlho očakávaným exhibičným bojom proti YouTube hviezde, Loganovi Paulovi.

Každé digitálne umelecké dielo bude venované nielen jeho legendárnej kariére, ale aj osobnému životu boxera, ktorý počas svojej vlády v ringu nikdy neprehral. Spustenie je naplánované na 26. mája.

Mayweather, samozvaný TBE („Najlepší v histórii”), sa domnieval, že tieto digitálne zbierky umožnia jeho fanúšikom stať sa súčasťou jeho odkazu: 

„Začal som z ničoho a prekonal som všetky šance, aby som dosiahol to, čo som urobil vo svojej kariére. Myslím si, že je to americký sen. Nepozerám sa na seba ako na slávnu osobnosť, pozerám sa na seba ako na ikonu, na toho, kto to dokázal. Moje meno bude stále žiť podľa vecí, ktoré som robil a podľa značiek, ktoré som v športe zanechal. Tieto digitálne zberateľské predmety dávajú každému šancu byť súčasťou Mayweather Legacy,” uviedol Mayweather.

NFT v športe

Mánia NFT je v poslednej dobe veľmi horúcou témou, pretože mnoho celebrít a najmä svetovo známych športovcov odštartovalo svoje vlastné zbierky.

Ďalší boxer, majster sveta v boxe v ťažkej váhe, Tyson Fury, údajne plánuje začať so svojou vlastnou sériou NFT v spolupráci s FomoLab. NFT zbierka by mala byť k dispozícii v júni 2021.

Spoločnosť Ethernity Chain navyše prišla s nápadom zvečniť odkaz Muhammada Aliho prostredníctvom zbierky NFT. 

Umelec Raf Grasetti sa podelil o svoje myšlienky o projekte:

„Muhammad Ali ma inšpiroval v mojom osobnom aj v pracovnom živote tak, ako väčšinu z nás. Je mi cťou a výsadou použiť moje remeslo a pracovať s novými technológiami na oslavu jeho života a na vytvorenie tejto zbierky, ktorá nám pomôže spomenúť si na najväčšie úspechy jeho kariéry.”

NFT šialenstvo upútalo pozornosť aj sedemnásobného šampióna Super Bowlu, Toma Bradyho, ktorý plánuje spustiť platformu NFT s názvom Autograph.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Boxing Legend Floyd Mayweather Set to Launch His First NFT Collection. [online]. [cit. 2021-05-12]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/boxing-legend-floyd-mayweather-set-to-launch-his-first-nft-collection/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments