17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta NFT od LeBrona Jamesa prekonáva rekordy Top Shotu

NFT od LeBrona Jamesa prekonáva rekordy Top Shotu

House of Kibaa vyhlásilo aukciu troch „legendárnych“ NFT Top Shot zobrazujúcich slam dunks od profesionálneho basketbalistu LeBrona Jamesa.

Aukcia v spolupráci s Heritage Auctions potrvá od 6. mája do 20. mája. Tri NFT budú vydražené ako jedna zbierka. 

Každý z tokenov bol vydaný počas prvej sezóny NBA Top Shot, jedná sa o najvzácnejšie tokeny, ktoré môžu zberatelia Top Shot vlastniť.

Populárnosť NBA Top Shot explodovala od spustenia uzavretej beta verzie v júni 2020 a prechodu na otvorenú beta verziu o tri mesiace neskôr.

Do marca 2021 Top Shot vygenerovala hrubé tržby viac ako 230 miliónov USD. 

Podľa CryptoSlam sa na sekundárnom peer-to-peer trhu Top Shot denne konajú obchody v hodnote viac ako 1,8 milióna USD, podľa 30-denného kĺzavého priemeru, pričom legendárne tokeny v posledných mesiacoch priniesli šesťciferné ceny.

Hovorca domu Kibaa, T.C. Lau popísal ponuku ako „najväčší aukčný predaj v histórii NBA Top Shot”. Pritom poznamenal, že každý z tokenizovaných momentov má sériové čísla. Tie „majú veľký význam pre zosnulú hviezdu Los Angeles Lakers Kobeho Bryanta”

Tokeny, ktoré sa majú dražiť sa môžu pochváliť sériovými číslami # 26, # 41 a # 42.

Token # 26 zobrazuje Jamesov ikonický „Kobe Bryant Tribute Dunk” z 6. februára. V ňom James predviedol rovnakú techniku: „odtrhávací, reverzný veterný mlyn, obojručný slam dunk” popularizovaný Bryantom zhruba 19 rokov skôr v tej istej aréne.

Sériové číslo # 26 sa odvoláva na dátum Bryantovej smrti – 26. januára 2020. 

Token č. 3 zobrazujúci rovnaký tribute dunk z rovnakej série vytvoril nový rekord v najdrahšom momente NBA Top Shot, ktorý sa predal po tom, čo bol 16. apríla vydražený za 387 600 USD.

Token s číslom # 42 NFT zobrazuje Lebrona, ktorý viedol Lakers k ich 17. prvenstvu vo finále šampionátu NBA 2020. Vyhrali Lakers, ktorí si zabezpečili prvý šampionát od chvíle, keď Bryant s tímom vyhral piaty a posledný titul v NBA zhruba desať rokov predtým. 

James sľúbil, že víťazstvo prinesie na počesť Bryantovho odkazu. Bryant by bol v tom čase vo veku 42 rokov, čím by pridal na dôležitosti kolekcie NFT.

Posledný token v aukcii sa môže pochváliť číslom # 41. Bol prvým Legendary LeBron NFT razeným spoločnosťou Top Shot. NFT zobrazuje dunk, ktorý predviedol James dva dni predtým, ako boli spolu s Bryantom vyfotografovaní pri hre Lakers. Bryant mal v tom čase 41 rokov.

Aukcia bude prebiehať 15. mája počas ceremoniálu, na ktorom sa uskutoční posmrtné uvedenie Kobeho Bryanta do siene slávy. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Slam dunk? LeBron James NFT drop could break Top Shot records. [online]. [cit. 2021-05-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/slam-dunk-lebron-james-nft-drop-could-break-top-shot-records

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments