NFT od LeBrona Jamesa prekonáva rekordy Top Shotu

0
103

House of Kibaa vyhlásilo aukciu troch „legendárnych“ NFT Top Shot zobrazujúcich slam dunks od profesionálneho basketbalistu LeBrona Jamesa.

Aukcia v spolupráci s Heritage Auctions potrvá od 6. mája do 20. mája. Tri NFT budú vydražené ako jedna zbierka. 

Každý z tokenov bol vydaný počas prvej sezóny NBA Top Shot, jedná sa o najvzácnejšie tokeny, ktoré môžu zberatelia Top Shot vlastniť.

Populárnosť NBA Top Shot explodovala od spustenia uzavretej beta verzie v júni 2020 a prechodu na otvorenú beta verziu o tri mesiace neskôr.

Do marca 2021 Top Shot vygenerovala hrubé tržby viac ako 230 miliónov USD. 

Podľa CryptoSlam sa na sekundárnom peer-to-peer trhu Top Shot denne konajú obchody v hodnote viac ako 1,8 milióna USD, podľa 30-denného kĺzavého priemeru, pričom legendárne tokeny v posledných mesiacoch priniesli šesťciferné ceny.

Hovorca domu Kibaa, T.C. Lau popísal ponuku ako „najväčší aukčný predaj v histórii NBA Top Shot“. Pritom poznamenal, že každý z tokenizovaných momentov má sériové čísla. Tie „majú veľký význam pre zosnulú hviezdu Los Angeles Lakers Kobeho Bryanta“

Tokeny, ktoré sa majú dražiť sa môžu pochváliť sériovými číslami # 26, # 41 a # 42.

Token # 26 zobrazuje Jamesov ikonický „Kobe Bryant Tribute Dunk“ z 6. februára. V ňom James predviedol rovnakú techniku: „odtrhávací, reverzný veterný mlyn, obojručný slam dunk“ popularizovaný Bryantom zhruba 19 rokov skôr v tej istej aréne.

Sériové číslo # 26 sa odvoláva na dátum Bryantovej smrti – 26. januára 2020. 

Token č. 3 zobrazujúci rovnaký tribute dunk z rovnakej série vytvoril nový rekord v najdrahšom momente NBA Top Shot, ktorý sa predal po tom, čo bol 16. apríla vydražený za 387 600 USD.

Token s číslom # 42 NFT zobrazuje Lebrona, ktorý viedol Lakers k ich 17. prvenstvu vo finále šampionátu NBA 2020. Vyhrali Lakers, ktorí si zabezpečili prvý šampionát od chvíle, keď Bryant s tímom vyhral piaty a posledný titul v NBA zhruba desať rokov predtým. 

James sľúbil, že víťazstvo prinesie na počesť Bryantovho odkazu. Bryant by bol v tom čase vo veku 42 rokov, čím by pridal na dôležitosti kolekcie NFT.

Posledný token v aukcii sa môže pochváliť číslom # 41. Bol prvým Legendary LeBron NFT razeným spoločnosťou Top Shot. NFT zobrazuje dunk, ktorý predviedol James dva dni predtým, ako boli spolu s Bryantom vyfotografovaní pri hre Lakers. Bryant mal v tom čase 41 rokov.

Aukcia bude prebiehať 15. mája počas ceremoniálu, na ktorom sa uskutoční posmrtné uvedenie Kobeho Bryanta do siene slávy. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Slam dunk? LeBron James NFT drop could break Top Shot records. [online]. [cit. 2021-05-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/slam-dunk-lebron-james-nft-drop-could-break-top-shot-records

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here