23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Stály gigant Lido sa chystá priniesť služby do Solany

Stály gigant Lido sa chystá priniesť služby do Solany

Jedna z najväčších stávkových služieb ETH 2.0 a Terra sa teraz snaží expandovať do ďalších reťazcov proof-of-stake, počnúc počiatočnou vrstvou 1 Solana.

V návrhu o riadení spoločnosti Lido poskytovateľ krypto-infraštruktúry Chorus One stanovil plán na vybudovanie  „stávkového tokenu” (nateraz: stSOL). Ten bude zbierať odmeny a predstavovať stávkové pozície s validátormi Lido na Solane, podobne ako súčasný token STETH.

Finančné prostriedky určené na to, aby sa služby spoločnosti Lido dostali do ďalšieho reťazca, by pochádzali z organizácie Lido Ecosystem Grants Organisation. To je program, ktorý sa začal v marci. 

Spoločnosť Chorus One’s požiadala o kompenzačný balíček obsahujúci 2 000 000 vložených tokenov LDO a o model zdieľania výnosov. Ten by oprávňoval Chorus One na 20 % výnosov z poplatkov za protokol, ktoré by šli do pokladnice Lido.

V návrhu sa uvádza, že Chorus One je v súčasnosti najväčším vkladateľom SOL so žetónmi 600 miliónov USD.

Zástupca spoločnosti Lido uviedol, že expanzia by mohla byť prínosom pre príjem protokolu.

„Pre spoločnosť Lido DAO by expanzia na stávky s likviditou na Solane mohla priniesť podobné nastavenie poplatkov za protokol, aké v súčasnosti vidíme so stávkovaním na ETH. Tam sa zhromažďuje a rozdeľuje 10 % poplatok za stakes odmeny medzi prevádzkovateľmi uzlov a pokladnicou Lido DAO (napr. na vytvorenie poistného fondu),” uviedli.

„Lido má veľmi jednoduché poslanie. Tým je udržiavať Ethereum jednoduché, bezpečné a decentralizované. Budeme sa usilovať o jeho rozšírenie na ďalšie siete,” dodali.

Na webových stránkach spoločnosti Per Lido predstavuje služba v súčasnosti stavených 256 964 ETH (v hodnote viac ako 700 miliárd USD) na takmer 5 000 adresách, ktoré zarábajú 7,1% APY. Zároveň je tretím najväčším vkladovým fondom.

Aj keď sa odhady líšia, po spustení ETH 2.0 sa očakáva, že sa APY odmeny výrazne zvýšia.

Token LDO spoločnosti Lido bol v poslednej dobe na roztrhanie. Pritom 24-hodinový nárast vzrástol o 54 % na 2,9 USD a 216 % v týždni. Tento rast by mohol byť poháňaný ďalším návrhom riadenia, ktorý by diverzifikoval časť pokladnice na významné fondy rizikového kapitálu vrátane spoločností Delphi Digital, Digital Currency Group, Three Arrows Capital a Alameda Research.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Staking giant Lido looks to bring services to Solana. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/staking-giant-lido-looks-to-bring-services-to-solana

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments