25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Google ruší zákaz zverejňovania reklám o krypto-peňaženkách a burzách platný od roku...

Google ruší zákaz zverejňovania reklám o krypto-peňaženkách a burzách platný od roku 2018

Internetový gigant po takmer troch rokoch obmedzovania konečne zrušil zákaz propagovať krypto-burzy pomocou služby Google Ads.

Podľa dokumentu spoločnosť Google v auguste aktualizuje svoje pravidlá týkajúce sa finančných produktov a služieb. Bude to z dôvodu zmeny v oblasti kryptomien týkajúcej sa všetkých požiadaviek potrebných na povolenie reklám prostredníctvom platformy.

Medzi niektoré požiadavky patrí registrácia v sieti FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) spolu s dodržiavaním všetkých príslušných právnych požiadaviek a pravidiel Google Ads.

Iba krypto-burzy v Spojených štátoch môžu propagovať svoje podnikanie prostredníctvom Google. Pre krypto-spoločnosti, ktoré zavádzajú ICO (Initial Coin Offering), protokoly DeFi a akýkoľvek obchod s kryptomenami alebo súvisiace produkty, zostávajú ale určité obmedzenia.

Americké spoločnosti ako FTX rozširujú svoje podnikanie prostredníctvom alternatívnych metód a partnerstiev s veľkými korporáciami. Ako informovala stránka CryptoPotato, FTX sa stala prvou krypto-burzou, ktorá sponzorovala americký profesionálny basketbalový tím Miami Heat s dohodou o menovacích právach vo výške 135 miliónov.

Už v marci 2018 poukázala spoločnosť Alphabet vlastniaca Google na „právne problémy”. Tie tlačili na ňu, aby zaviedla prísne opatrenia proti krypto-reklamám.

Internetová platforma YouTube, ktorá je dcérskou spoločnosťou Google, čelila v apríli 2020 súdnemu procesu za povolenie propagácie podvodov s kryptomenami. Medzičasom bola spoločnosť Google veľmi kritizovaná za to, že zakázala krypto-reklamy, no zároveň umožnila podvodným projektom propagovať ich platformy bez akýchkoľvek obmedzení.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Google Removes Its 2018 Ban on Cryptocurrency Wallets and Exchange Ads. [online]. [cit. 2021-06-03]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/google-removes-its-2018-ban-on-cryptocurrency-wallets-and-exchange-ads/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments