13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Netflix zvažuje zakročiť proti zdieľaniu používateľských hesiel

Netflix zvažuje zakročiť proti zdieľaniu používateľských hesiel

Netflix zvažuje, že zakročí v oblasti zdieľania hesiel.

Niektorí používatelia nahlásili, že sa im pri spustení Netflixu na obrazovke zobrazila správa: „Ak nežijete s vlastníkom tohto účtu, potrebujete svoj účet, aby ste mohli Netflix aj naďalej sledovať.”

„Cieľom tohto testu je zabezpečiť, aby ľudia používajúci účty Netflix mali na to oprávnenie,” uvádza Reed Hastings, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ Netflixu. 

Netflix sa snaží zakročiť proti neoprávneným používateľom, hoci nie je jasné, koľko ľudí používa platformu v rozpore so zmluvnými podmienkami.

Streamovacie platformy, ako sú Netflix, HBO Go, Amazon Prime a Disney + umožňujú používateľom vytvárať v rámci účtu viac profilov. No zmluvné podmienky určujú, že ich majú používať ľudia v jednej domácnosti.

V októbri 2019 hlavný produktový riaditeľ, Greg Peters, uviedol, že spoločnosť sa zaoberá otázkou zdieľania hesiel. Napriek tomu uviedol, že spoločnosť nemá „nijaké veľké plány v tejto chvíli oznámiť, že by sa vo fungovaní Netflixu mohli uskutočniť nejaké zmeny.”

Netflix získal v roku 2020 takmer 37 miliónov nových predplatiteľov. V súčasnosti ich má po celom svete viac ako 200 miliónov.

Rast cien, globálna uzávierka a seriály ako Tiger King a The Queen’s Gambit spôsobili, že Netflix zaznamenal tržby takmer 25 miliárd $ a zisk takmer 2,8 miliardy $.

Zdroj:

BBC, 2021. Netflix considers crackdown on password sharing [cit. 2021-03-10]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/technology-56368698

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments