23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Grab plánuje zverejniť ponuku v USA prostredníctvom dohody SPAC v hodnote 40...

Grab plánuje zverejniť ponuku v USA prostredníctvom dohody SPAC v hodnote 40 miliárd $

Spoločnosť Grab Holdings údajne plánuje zverejniť zlúčenie so spoločnosťou SPAC (Special Purpose Acquisition Company) v USA. 

V prípade úspešného naplnenia dohody, môže hodnota spoločnosti Grab dosiahnuť zhruba 40 miliárd $. 

Spoločnosť Grab je podporovaná spoločnosťami ako SoftBank. V blízkej budúcnosti sa plánuje stretnutie so spoločnosťou Altimeter Capital Management a ďalšími dvoma SPAC. 

Altimeter už disponuje Altimeter Growth Corp a Altimeter Growth Corp 2 v SPAC. Ich hodnota vďaka tomu navýšila IPO o 450 miliónov $ a 400 miliónov $.

Grab potenciálne získa od fúzie SPAC 3 až 4 miliardy $ od súkromných investorov.

Spoločnosť Grab, ktorá expandovala do oblasti dodávok potravín, aktívne zvažovala myšlienku zaradenia amerického IPO od januára tohto roka s plánmi získať 2 miliardy $. 

Firma si tiež najala služby J. P. Morgan Chase a Morgan Stanley ako poradcov pri tejto dohode. 

Popularita spoločnosti SPAC vyplýva zo skutočnosti, že má atraktívny potenciál pre relatívne malú investíciu kapitálu.

Medzi nedávno vysoko hodnotné dohody SPAC patrí fúzia spoločnosti UMW Holdings s firmou podporovanou miliardárom Alecom Goresom za 16 miliárd $. 

Výrobca elektrických vozidiel Lucid Motors tiež dosiahol dohodu 24 miliárd $ so spoločnosťou SPAC podporovanou Michaelom Kleinom.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Grab plans to go public in US through $40 billion SPAC deal [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://finbold.com/grab-plans-to-go-public-in-us-through-40-billion-spac-deal/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments