21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Beeple predal svoje digitálne umelecké dielo v hodnote 69 miliónov $

Beeple predal svoje digitálne umelecké dielo v hodnote 69 miliónov $

Digitálne umelecké dielo „Everydays – The First 5000 Days”, od umelca známeho ako Beeple, vytvorilo rekord v predaji na aukcií Christie’s. 

Digitálne umelecké dielo od Beeple sa predalo za 69 miliónov $. To z neho robí jedného z troch najcennejších žijúcich umelcov.

Umelec, ktorý dokázal v aukcii Christie’s získať za svoje dielo „The First 5000 Days” NFT ohromných 69 346 250 $ sa dostal na niekoľko tituliek.

Cena prekonala aukčné rekordy fyzických obrazov od velikánov ako J.M.W. Turner, Georges Seurat a Francisco Goya. Prihadzovanie sa začalo na 100 $.

Dielo digitálneho umenia populárneho Beepla „Prvých 5 000 dní “ je v súčasnosti najvyššie ohodnotené digitálne dielo, za ktoré niekto zaplatil, pokiaľ ide o NFT, čo sa určite zapíše do histórie.

Beeplov kolážovaný JPG súbor bol vyrobený vo februári ako NFT digitálne dielo. „Everydays” bolo prvé čisto digitálne NFT predávané spoločnosťou Christie’s ponúkajúce platbu v ETH. To je ďalší miľník v prípade 255 rokov starej aukčnej tradície.

V podstate ide o kombináciu 5 000 obrázkov poskladaných na veľké digitálne plátno.

Beeple vytvoril posledných 5 000 dní každý deň jeden digitálny obrázok a všetky spojil dohromady.

V súčasnosti je jedným z najpopulárnejších diel digitálneho umenia, ktoré sa za posledných pár mesiacov dostalo na množstvo tituliek.

V tejto chvíli stále nie je známe, kto bol kupujúcim.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Record-Breaking: Beeple’s First 5000 Days NFT Sold for $69 Million. [cit. 2021-03-12]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/record-breaking-beeples-first-5000-days-nft-sold-for-69-million/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments