23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Netflix by sa čoskoro mohol pustiť do herného biznisu

Netflix by sa čoskoro mohol pustiť do herného biznisu

Streamovací gigant Netflix údajne plánuje diverzifikovať svoje hlavné podnikanie do oblasti videohier v prostredí rastúcej konkurencie.

Spoločnosť chce vytvoriť balík hier podobný predplatnému modelu Apple.

Netflix už oslovil rôznych vedúcich pracovníkov herného priemyslu, pokiaľ ide o túto úlohu. Ich plány sú však stale veľmi skromné, kvôli vysokej konkurencii. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Netflix, Reed Hastings uviedol:

„Našim zameraním nie je Disney +, Amazon alebo iné, ale to, ako môžeme zlepšiť naše skúsenosti pre ostatných. Konkurujeme a prehrávame s Fortnite viac ako s HBO. Keď v októbri YouTube na niekoľko minút globálne poklesol, naše sledovanie a registrácie boli na tú dobu špičkové,” uviedol Reed.

Správa prichádza po tom, čo Netflix a ďalšie streamovacie spoločnosti zaregistrovali nárast používateľov v dôsledku pandémie vírusu Covid-19 a s ním súvisiacimi opatreniami. Okrem toho herný priemysel tiež zaznamenal príliv používateľov počas krízy verejného zdravia.

V posledných rokoch sa streamovací obchod Netflix zameral na produkciu interného obsahu, aby sa minimalizovalo platenie licenčných poplatkov. 

Nie je ale jasné, či firma v prípade hazardných hier použije rovnaký prístup.

Netflix prejavil zvýšený záujem o interaktívny obsah. Používateľom ponúkol šancu viac sa zapojiť do relácií ako „Bandersnatch” a „You v. Wild” alebo hier založených na „Stranger Things”, „La Casa de Papel” a „To All”.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Netflix could soon venture into the video gaming business. [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://finbold.com/netflix-could-soon-venture-into-the-video-gaming-business/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments