Netflix by sa čoskoro mohol pustiť do herného biznisu

0
151

Streamovací gigant Netflix údajne plánuje diverzifikovať svoje hlavné podnikanie do oblasti videohier v prostredí rastúcej konkurencie.

Spoločnosť chce vytvoriť balík hier podobný predplatnému modelu Apple.

Netflix už oslovil rôznych vedúcich pracovníkov herného priemyslu, pokiaľ ide o túto úlohu. Ich plány sú však stale veľmi skromné, kvôli vysokej konkurencii. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Netflix, Reed Hastings uviedol:

„Našim zameraním nie je Disney +, Amazon alebo iné, ale to, ako môžeme zlepšiť naše skúsenosti pre ostatných. Konkurujeme a prehrávame s Fortnite viac ako s HBO. Keď v októbri YouTube na niekoľko minút globálne poklesol, naše sledovanie a registrácie boli na tú dobu špičkové,“ uviedol Reed.

Správa prichádza po tom, čo Netflix a ďalšie streamovacie spoločnosti zaregistrovali nárast používateľov v dôsledku pandémie vírusu Covid-19 a s ním súvisiacimi opatreniami. Okrem toho herný priemysel tiež zaznamenal príliv používateľov počas krízy verejného zdravia.

V posledných rokoch sa streamovací obchod Netflix zameral na produkciu interného obsahu, aby sa minimalizovalo platenie licenčných poplatkov. 

Nie je ale jasné, či firma v prípade hazardných hier použije rovnaký prístup.

Netflix prejavil zvýšený záujem o interaktívny obsah. Používateľom ponúkol šancu viac sa zapojiť do relácií ako „Bandersnatch“ a „You v. Wild“ alebo hier založených na „Stranger Things“, „La Casa de Papel“ a „To All“.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Netflix could soon venture into the video gaming business. [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://finbold.com/netflix-could-soon-venture-into-the-video-gaming-business/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here