21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Spoluzakladateľ spoločnosti Ripple, Jed McCaleb, zatiaľ predal 265 miliónov XRP

Spoluzakladateľ spoločnosti Ripple, Jed McCaleb, zatiaľ predal 265 miliónov XRP

Jed McCaleb, jeden zo spoluzakladateľov fintechovej spoločnosti Ripple, predal tento mesiac podľa odhadov 265 miliónov XRP. Stále však vlastní okolo 389 miliónov XRP žetóny na svojom konte „tacostand”, podľa platformy XRPScan .

McCaleb údajne začal pracovať v spoločnosti Ripple už v roku 2011. V roku 2013, keď táto firma vznikla, bol členom zakladajúceho tímu. Zatiaľ čo v roku 2014 z nej odišiel pracovať do spoločnosti Stellar (XLM), získal za svoju prácu a vývoj OpenCoinu, neskôr premenovaného na XRP, 8 miliárd tokenov. 

Podnikateľ získava finančné prostriedky na základe stanoveného harmonogramu. Prostredníctvom XRP Talk (fórum pre podporovateľov a investorov XRP) oznámil, že plánuje predávať podiely, ktoré dostáva. Dokonca už časť svojich finančných prostriedkov daroval charitatívnym organizáciám, ako sú napríklad Give Directly, Literacy Bridge a ďalšie.

Odvtedy pravidelne predáva XRP. Dáta ukazujú, že v súčasnosti od začiatku tohto mesiaca predal viac ako 265 miliónov tokenov v odhadovanej hodnote 363 miliónov dolárov. XRP sa v čase písania článku obchoduje na úrovni 0,932 USD po poklese z maxima 1,669 USD zaznamenaného začiatkom tohto týždňa.

Graf XRP/USD – TradingView

McCalebove veľké predaje pokračovali aj po tom, čo kryptomena minulý rok zažila obrovský výpredaj v súvislosti so súdnymi spormi americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) proti spoločnosti Ripple Labs. SEC obvinila Ripple a dvoch riaditeľov tejto spoločnosti z predaja neregistrovaných cenných papierov v hodnote viac ako 1,3 miliardy dolárov. 

„Samotný súdny spor je dosť kontroverzný.” Zakladateľ spoločnosti TechCrunch, Michael Arrington, spochybnil žalobu proti spoločnosti Ripple. Argumentoval tým, že Howeyho test, ktorý bol v tomto prípade použitý, je zastaraný. Za zmienku stojí, že Arrington je zakladateľom spoločnosti Arrington XRP Capital. Tá funguje ako správca digitálnych aktív. Spoločnosť vznikla v roku 2017 a využíva XRP na investovanie do blockchainovej technológie.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Ripple Co-Founder Jed McCaled Cashed Out 265 Million XRP So Far This Month. [online]. [cit. 2021-05-22]. Dostupné na: Ripple Co-Founder Jed McCaled Cashed Out 265 Million XRP So Far This Month | Cryptoglobe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments