-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Nepredvídateľnosť spoločnosti Tesla v časových harmonogramoch výroby spôsobuje pokles akcií

Nepredvídateľnosť spoločnosti Tesla v časových harmonogramoch výroby spôsobuje pokles akcií

Po obrovskom raste v roku 2020 zaznamenali zásoby elektromobilov spoločnosti Tesla v posledných týždňoch pohyb. Zo svojej maximálnej hodnoty v januári stratili svoju hodnotu o 27,5%.

Je zaujímavé, že akcie sa prepadli tiež o zhruba 4,8% po tom, čo generálny riaditeľ, Elon Musk, oznámil, že zákazníci si teraz môžu kupovať elektrické vozidlá za BTC. 

Tento krok je však potenciálne významný pre použitie BTC z transakčného hľadiska.

Ak spoločnosť Tesla prenikne do sektoru kryptomien, akcie sa stávajú rizikom. 

Rastúce portfólio BTC znamená, že investori musia akceptovať riziko volatility spojené s digitálnymi aktívami.

Spoločnosť Tesla čelí konkurencii iných výrobcov automobilov

Hoci spoločnosť Tesla zostáva dominantnou silou v oblasti elektrických vozidiel, jej zásoby čelia tlaku ďalších výrobcov, ako sú Volkswagen a General Motors.

V jej histórii si spoločnosť Tesla vybudovala reputáciu nepravidelných časových harmonogramov výroby, čo predstavuje potenciálny výpredaj jej akcií. 

Aby sa zmiernila fluktuácia zásob, musí spoločnosť Tesla dodržať časové harmonogramy výroby svojho najnovšieho prírastku, modelu Cybertruck.

Analytik akcií, Alexander Potter, sa domnieva, že nepredvídateľnosť akcií spoločnosti Tesla by mohla spustiť výpredaje, pretože viac výrobcov elektrických vozidiel bude pokračovať v rozširovaní operácií.

„Dočasné výpredaje sa javia ako pravdepodobné, pretože počas nasledujúcich 6 + mesiacov bude na výrobnej rampe spoločnosti Tesla vysoká miera nepredvídateľnosti. Platí to najmä pre nové závody v Nemecku a Texase, ktoré budú vyrábať výrobky spojené s batériami aj nákladnými vozidlami pomocou nových výrobných postupov,” uviedol Potter.

Do decembra 2020 bola odhadovaná predobjednávka modelu Cybertruck spoločnosti Tesla na 650 000, čo prekonalo celkové dodávky spoločnosti Tesla za posledné dva roky.

Cybertruck sa má vyrábať v texaskej gigafactory. Továreň musí byť dokončená pred začiatkom výroby, časový rámec zostáva aktuálne neistý.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Tesla’s unpredictability in production timelines could trigger temporary stock sell-offs. [online]. [cit. 2021-03-27]. Dostupné na: https://finbold.com/teslas-unpredictability-in-production-timelines-could-trigger-temporary-stock-sell-offs/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments