23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny NFT prichádzajú do Polkadotu, keď Kusama nasadzuje alternatívy ETH

NFT prichádzajú do Polkadotu, keď Kusama nasadzuje alternatívy ETH

NFT môžu na Polkadot doraziť omnoho skôr, ako sa očakávalo, vďaka jeho sieti Kusama.

Projekty NFT expandujú do Kusamy

Kusama má za cieľ čo najskôr nasadiť NFT na Polkadot pre aplikácie v umení, v hudbe a v hrách.

Zatiaľ čo väčšina trhu NFT v súčasnosti existuje na platforme Ethereum, nadmerné poplatky sú pre maloobchodných používateľov problematické. Práve to ich prinútilo preskúmať ďalšie blockchainy. 

Kusama sa tak snaží pripraviť pôdu pre prijatie medzi reťazcami a zmierniť väčšinu tohto preťaženia.

Aby sa tak stalo, vytvorili rôzne vývojové tímy ako Parity, Moonbeam, Usetech, Bit Country a KodaDot nové vývojové prostredie pre komponenty NFT. 

Jedným z takýchto nástrojov je aplikácia RMRK, štandardizovaná technika na vytváranie NFT na reťazci Kusama. Ďalším je KodaDot NFT Explorer, ktorý umožňuje netechnickým používateľom vytvoriť trh pre svoje umelecké diela.

Natívne NFT už dorazili do projektov ako Substrapunks, spin-off hry CryptoPunks spustenej na jej sieti s názvom Unique Network.

Okrem vývoja softvéru s otvoreným zdrojovým kódom pre NFT propaguje sieť svoju technológiu aj pre zberateľov umenia, umelcov a ďalších fanúšikov umenia na celom svete.

V piatok 26. marca organizovala Kusama Treasury počas 14 dní v čínskom Pekingu výstavu Virtual Niche, prvú svetovú výstavu krypto-umenia. 

Na výstave sa predstavili známe mená umeleckej scény NFT vrátane umelcov ako Robert Alice a Beeple, ktorých umelecké diela vyvolali najnovšie mediálne vzrušenie.

Počas podujatia organizoval tím Kusama workshopy o NFT pre čínskych digitálnych umelcov. Predstavila sa tiež galéria Chiba Gallery, digitálny umelecký projekt postavený na sieti Kusama.

Zdroj:

CRYPTOBRIEFING, 2021. NFTs Are Coming to Polkadot as Kusama Deploys Ethereum Alternatives. [online]. [cit. 2021-03-27]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/nfts-are-coming-polkadot-kusama-deploys-ethereum-alternatives/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments