Lil Pump vydáva vlastnú kolekciu digitálnych šperkov v NFT

0
130

Gazzy Garcia, profesionálne známy ako Lil Pump, sa preslávil v roku 2017 hitom „Gucci Gang“. Singel bol päťkrát platinovo ocenený agentúrou RIAA.

Americký rapper Lil Pump nedávno oznámil, že uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Sweet, škálovateľnou platformou NFT zameranou na špičkové hudobné, zábavné a spotrebiteľské značky.

Prostredníctvom nej vydáva tri unikátne zberateľské predmety NFT. Vydáva tak jedinečnú zbierku „digitálnych šperkov NFT“.

„Táto 3-dielna kolekcia obsahuje 500-dielny darček pre fanúšikov, cenovo dostupnú a exkluzívnu zberateľskú kartu s obmedzeným počtom 2 000 kusov a veľmi vzácny kameň Esskeetit Diamond VVS v NFT pre skutočných fajnšmekrov,“ uvádza sa v oznámení.

V stredu 10. marca boli vydané dva NFT Lil Pump. Fanúšikovia umelca môžu tak prostredníctvom platformy Sweet získať karty „Esskeetit Card“ a „Lil Pump Artist Card V1″. 

Vzácne aktívum NFT „Esskeetit Diamond VVS“ si kladie za cieľ replikovať vzhľad jednej z kolekcií šperkov amerického rappera za niekoľko miliónov dolárov.

Každý digitálny šperk NFT je možné kúpiť za Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) alebo prostredníctvom kreditnej karty.

Lil Pump plánuje vydať viac kolekcií NFT pod svojim menom

Tom Mizzone, výkonný riaditeľ spoločnosti Sweet, vysvetlil, že rastúci záujem o priestor NFT dokazuje Pumpov názor, že je to budúcnosť. 

Mizzone zdôraznil, že tím sa teší zo spolupráce s umelcom. Má v pláne vydať viac NFT.

„Sme nadšení, že dávame fanúšikom a globálnym zberateľom nový spôsob, ako vlastniť exkluzívny digitálny tovar,“ dodal Mizzone.

Počas posledných niekoľkých mesiacov sa do priestoru NFT dostávalo množstvo celebrít a hudobníkov. Medzi nimi sú aj: herečka Lindsay Lohan, majiteľ hry 76ers, Michael Rubin, Justin Roiland, spolutvorca piesní „Rick and Morty“, Youtuber Logan Paul, swish DJ Alesso a Mike Shinoda z Linkin Park.

Aj svetoznámy hráč a Youtuber Pewdiepie bol zapojený do priestoru NFT so skinmi v 3D videohre Wallem s rozšírenou realitou.

Zdroj:

NEWS.BITCOIN, 2021. Multi-Platinum Recording Artist Lil Pump to Drop ‚Digital Jewelry‘ NFTs. [online]. [cit. 2021-03-28]. Dostupné na: https://news.bitcoin.com/multi-platinum-recording-artist-lil-pump-to-drop-digital-jewelry-nfts/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here