-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta NatWest vyčlenila 3,2 miliardy libier na krytie zlých pôžičiek

NatWest vyčlenila 3,2 miliardy libier na krytie zlých pôžičiek

Skupina NatWest sa vlani prepadla do straty po vyčlenení miliárd libier na krytie pôžičiek, ktoré by mohli počas pandémie upadnúť. 

Pôvodne Royal Bank of Scotland a spoločnosť, ktorú stále vlastní 62% daňových poplatníkov, zaznamenala stratu pred zdanením vo výške 351 mil. GBP a na zlé úvery vyčlenila 3,2 mld. GBP.

Banka však bude pokračovať vo vyplácaní dividend akcionárom. Samostatne oznámila, že ukončí svoju činnosť pobočky Ulster Bank v Írskej republike.

Ulster Bank je podľa niektorých opatrení treťou najväčšou bankou v Írskej republike, napriek tomu sa jej ťažko darilo dosahovať zisk. „Po rozsiahlom preskúmaní a napriek dosiahnutému pokroku je zrejmé, že Ulster Bank nebude schopná generovať udržateľné dlhodobé výnosy pre našich akcionárov,” uviedla výkonná riaditeľka NatWest, Alison Rose.

Allied Irish Banks kúpi časť svojich komerčných pôžičiek a zamestná zamestnancov. Permanent TBS rokuje so spoločnosťou Natwest o ďalších častiach podnikania.

Írsky minister financií, Paschal Donohoe, uviedol: „Po 160 rokoch služby írskej verejnosti je dnes smutný deň. Myslíme aj na zamestnancov banky Ulster Bank, ktorí sa dozvedia o jej zatvorení tu, v Írsku.”

Bank of England oznámila ďalším bankám, aby počas pandémie zastavili výplaty akcionárom. V decembri však regulačné orgány uviedli, že banky by mohli platby obnoviť.

BBC, 2021. NatWest sets aside £3.2bn to cover bad loans. [cit. 2021-02-23].[online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56123129

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments