13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spotify expanduje na viac ako 80 nových trhoch

Spotify expanduje na viac ako 80 nových trhoch

Streamovacia platforma Spotify má byť uvedená na 85 nových trhoch a priniesť tak službu viac ako miliarde ďalších ľudí.

Spoločnosť Spotify tiež oznámila novú predplatiteľskú službu s vyššou kvalitou zvuku a nový reklamný trh pre podcasty. Väčšinu nových trhov tvoria rozvojové krajiny v Ázii, Afrike, Tichomorí a Karibiku.

„Tieto trhy spolu predstavujú viac ako miliardu ľudí, pričom takmer polovica z nich už používa internet,” uviedol hovorca Spotify, Alex Norstrom. „Niektoré z miest, kam ideme, napr. Bangladéš, Pakistan a Nigéria, majú najrýchlejšie rastúci počet používateľov internetu na svete,” dodal.

Predchádzajúca expanzia v Indii, Rusku a na Blízkom východe už priniesla milióny nových predplatiteľov.

Švédska spoločnosť, ktorá začala svoju službu pred viac ako desiatimi rokmi, je v súčasnosti k dispozícii v 93 krajinách a má 345 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

Napriek svojej obrovskej popularite Spotify dlho čelila kritike za šírenie autorských honorárov, ktoré sú podľa mnohých hudobníkov nedostatočné.

Spoločnosť tiež oznámila vytvorenie trhu s podcastovou inzerciou, kde si inzerenti môžu kúpiť celú sieť originálnych exkluzívnych a nezávislých podcastov.

Podcasty sú podstatnou súčasťou stratégie Spotify, pretože sa snažia odlíšiť od konkurencie.

V snahe udržať si pozíciu „lídra kategórie” v oblasti zvuku sa spoločnosť diverzifikuje do oblastí ako podcasty, zvukové knihy a meditácie, uviedol Andrew Milroy, riaditeľ technologickej poradenskej firmy Veqtor8 . „Rozpätie, ktoré má v súčasnosti spoločnosť Spotify iba na hudbu, je veľmi úzke, takže sa musí rozšíriť aj do iných oblastí,” uviedol.

Zdroj:

BBC, 2021. Spotify to expand into more than 80 new markets. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56164840

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments