Spotify expanduje na viac ako 80 nových trhoch

0
136

Streamovacia platforma Spotify má byť uvedená na 85 nových trhoch a priniesť tak službu viac ako miliarde ďalších ľudí.

Spoločnosť Spotify tiež oznámila novú predplatiteľskú službu s vyššou kvalitou zvuku a nový reklamný trh pre podcasty. Väčšinu nových trhov tvoria rozvojové krajiny v Ázii, Afrike, Tichomorí a Karibiku.

„Tieto trhy spolu predstavujú viac ako miliardu ľudí, pričom takmer polovica z nich už používa internet,“ uviedol hovorca Spotify, Alex Norstrom. „Niektoré z miest, kam ideme, napr. Bangladéš, Pakistan a Nigéria, majú najrýchlejšie rastúci počet používateľov internetu na svete,“ dodal.

Predchádzajúca expanzia v Indii, Rusku a na Blízkom východe už priniesla milióny nových predplatiteľov.

Švédska spoločnosť, ktorá začala svoju službu pred viac ako desiatimi rokmi, je v súčasnosti k dispozícii v 93 krajinách a má 345 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

Napriek svojej obrovskej popularite Spotify dlho čelila kritike za šírenie autorských honorárov, ktoré sú podľa mnohých hudobníkov nedostatočné.

Spoločnosť tiež oznámila vytvorenie trhu s podcastovou inzerciou, kde si inzerenti môžu kúpiť celú sieť originálnych exkluzívnych a nezávislých podcastov.

Podcasty sú podstatnou súčasťou stratégie Spotify, pretože sa snažia odlíšiť od konkurencie.

V snahe udržať si pozíciu „lídra kategórie“ v oblasti zvuku sa spoločnosť diverzifikuje do oblastí ako podcasty, zvukové knihy a meditácie, uviedol Andrew Milroy, riaditeľ technologickej poradenskej firmy Veqtor8 . „Rozpätie, ktoré má v súčasnosti spoločnosť Spotify iba na hudbu, je veľmi úzke, takže sa musí rozšíriť aj do iných oblastí,“ uviedol.

Zdroj:

BBC, 2021. Spotify to expand into more than 80 new markets. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56164840

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here