21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Najväčšia singapurská banka zaznamenala v 1. štvrťroku 2021 desaťnásobný nárast objemu kryptomien

Najväčšia singapurská banka zaznamenala v 1. štvrťroku 2021 desaťnásobný nárast objemu kryptomien

DBS Bank, najväčšia singapurská retailová a komerčná banka, oznámila finančné výsledky za prvý štvrťrok po zavedení inštitucionálnej burzy kryptomien v decembri 2020.

Finančná riaditeľka DBS, Chng Sok Hui, uviedla, že banka zaznamenala rekordný výkon. Bolo to vtedy, keď štvrťročný čistý zisk prvýkrát v histórii prekročil 2 miliardy USD. To je oproti predchádzajúcemu štvrťroku dvojnásobok.

„Novo spustená krypto-platforma DBS, DBS Digital Exchange zjavne hrala významnú úlohu v najnovšom míľniku banky. Je to z dôvodu, že platforma zaznamenala desaťnásobné zvýšenie denných objemov obchodovania a dosiahla 30 až 40 miliónov USD,” uviedol generálny riaditeľ, DBS Piyush Gupta.

Generálny riaditeľ oznámil ďalšie plány pre novo spustenú krypto-burzu, vrátane ponuky prvých bezpečnostných tokenov spoločnosti naplánovaných na druhý štvrťrok 2021.

Gupta tiež spomenul spoluprácu spoločnosti s americkou investičnou bankou JPMorgan Chase a singapurskou štátnou investičnou spoločnosťou Temasek na vytvorení nového blockchainového podniku zameraného na globálne medzibankové transakcie.

„Blockchain môže zmeniť svoju podobu. Peniaze je možné previesť do digitalizovanej formy, ktorá bola zúčtovaná a ktorá môže byť zaslaná na vyrovnanie rovnako rýchlo ako písomná správa,” uviedol generálny riaditeľ.

Gupta uviedol, že cezhraničné platby založené na blockchaine DBS a JPMorgan budú zahŕňať testy zamerané na singapurský dolár a americký dolár. 

„Aktívne prijímame ďalšie banky, aby sa euro, šterling, renminbi atď. stali súčasťou systému. A ak to dokážeme, budeme dôležitou súčasťou platobnej infraštruktúry, ktorá mení hru,” dodal.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Singapore’s largest bank posts tenfold crypto volume growth in Q1 2021. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/singapore-s-largest-bank-posts-tenfold-crypto-volume-growth-in-q1-2021

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments