Najväčšia latinskoamerická platforma elektronického obchodu pridáva do svojej pokladnice Bitcoin vo výške 7,8 mil. USD

0
107

Mercado Libre, najväčšia platforma pre elektronický obchod v Latinskej Amerike, oznámila Americkej komisii pre cenné papiere a burzy (SEC), že v prvom štvrťroku 2021 získala v BTC 7,8 milióna USD.

V správe sa uvádza:

„V rámci našej stratégie v rámci oblasti rozpočtu sme v tomto štvrťroku kúpili 7,8 milióna USD v BTC, digitálnom aktíve. Ten zverejňujeme v rámci nášho nehmotného majetku s neurčitou dobou životnosti.“

Vďaka nákupu sa argentínska spoločnosť stala prvou veľkou latinskoamerickou spoločnosťou, ktorá získala Bitcoin do svojej pokladnice. Bitcoin vidí aj v exkluzívnom klube spoločností akými sú MicroStrategy a Tesla, ktoré už predtým oznámili orgánom jeho držbu v rámci svojich aktív.

Len minulý týždeň hlavný japonský vývojár hier, Nexon, oznámil, že kúpil 1717 BTC do svojej súvahy v hodnote zhruba 100 miliónov USD.

Oznámenie Mercado Libre z nej robí 36. verejne obchodovanú spoločnosť, ktorá drží Bitcoin podľa bitcoinových pokladníc. Mercado Libre obchoduje na Nasdaq ako MELI.

Okrem formálneho oznámenia nie je vzťah populárneho portálu eCommerce s Bitcoinom nový. 

Marcos Galperín, zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Mercado Libre, už niekoľkokrát verejne oznámil, že vlastní Bitcoin vo svojom osobnom portfóliu od roku 2013. Takisto vyjadril najrôznejšie názory vzhľadom na ekosystém a rast kryptomeny. 

V Latinskej Amerike dokonca uviedol, že Bitcoin považuje za lepšiu zásobu hodnoty ako zlato.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Largest Latin American eCommerce platform adds $7.8M Bitcoin to its treasury. [online]. [cit. 2021-05-05]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/largest-latin-american-ecommerce-platform-adds-7-8m-bitcoin-to-its-treasury

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here