24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Najväčšia latinskoamerická platforma elektronického obchodu pridáva do svojej pokladnice Bitcoin vo výške...

Najväčšia latinskoamerická platforma elektronického obchodu pridáva do svojej pokladnice Bitcoin vo výške 7,8 mil. USD

Mercado Libre, najväčšia platforma pre elektronický obchod v Latinskej Amerike, oznámila Americkej komisii pre cenné papiere a burzy (SEC), že v prvom štvrťroku 2021 získala v BTC 7,8 milióna USD.

V správe sa uvádza:

„V rámci našej stratégie v rámci oblasti rozpočtu sme v tomto štvrťroku kúpili 7,8 milióna USD v BTC, digitálnom aktíve. Ten zverejňujeme v rámci nášho nehmotného majetku s neurčitou dobou životnosti.”

Vďaka nákupu sa argentínska spoločnosť stala prvou veľkou latinskoamerickou spoločnosťou, ktorá získala Bitcoin do svojej pokladnice. Bitcoin vidí aj v exkluzívnom klube spoločností akými sú MicroStrategy a Tesla, ktoré už predtým oznámili orgánom jeho držbu v rámci svojich aktív.

Len minulý týždeň hlavný japonský vývojár hier, Nexon, oznámil, že kúpil 1717 BTC do svojej súvahy v hodnote zhruba 100 miliónov USD.

Oznámenie Mercado Libre z nej robí 36. verejne obchodovanú spoločnosť, ktorá drží Bitcoin podľa bitcoinových pokladníc. Mercado Libre obchoduje na Nasdaq ako MELI.

Okrem formálneho oznámenia nie je vzťah populárneho portálu eCommerce s Bitcoinom nový. 

Marcos Galperín, zakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Mercado Libre, už niekoľkokrát verejne oznámil, že vlastní Bitcoin vo svojom osobnom portfóliu od roku 2013. Takisto vyjadril najrôznejšie názory vzhľadom na ekosystém a rast kryptomeny. 

V Latinskej Amerike dokonca uviedol, že Bitcoin považuje za lepšiu zásobu hodnoty ako zlato.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Largest Latin American eCommerce platform adds $7.8M Bitcoin to its treasury. [online]. [cit. 2021-05-05]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/largest-latin-american-ecommerce-platform-adds-7-8m-bitcoin-to-its-treasury

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments