20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Správy zo sveta Muskove čisté imanie stratilo za posledný týždeň viac ako 20 miliárd USD

Muskove čisté imanie stratilo za posledný týždeň viac ako 20 miliárd USD

Necelý týždeň po hosťovaní americkej relácie Saturday Night Live stratil spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, údajne okolo 20 miliárd USD zo svojho bohatstva.

Musk hostil epizódu dlhoročnej komediálnej šou 8. mája. „Tento týždeň zatiaľ akcie spoločnosti Tesla klesli až o 15 %,” uvádza magazín Forbes. 

Kvôli poklesu hodnoty, ktorý prichádza nedlho potom, čo spoločnosť Tesla oznámila, že už nebude akceptovať platby v BTC za svoje produkty, kleslo podľa odhadov Muskove čisté imanie o 20,5 miliárd USD. 

To by od štvrtka 13. mája znamenalo jeho súčasnú hodnotu 145,5 miliárd USD. Znamená to, že sa posunul v rebríčku a aktuálne zostáva tretím najbohatším žijúcim človekom.

Pokiaľ ide o hosťovanie v SNL šou, Musk sa viackrát zmienil o Dogecoine. Po jeho vystúpení cena DOGE skutočne klesla na hodnote a za necelých 24 hodín poklesla o viac ako 30 %.

Napriek nadšeniu pre Dogecoin a ďalšie kryptomeny Musk tento týždeň oznámil, že Tesla už nebude prijímať platby v Bitcoine. 

Podľa Muska hlavným dôvodom je obava z využívania fosílnych palív na ťažbu Bitcoinu. „Kryptomena je dobrý nápad na mnohých úrovniach a veríme, že má sľubnú budúcnosť, ale nemôže to pre životné prostredie znamenať veľké náklady,” uviedol Musk.

Hoci jeho čisté imanie po SNL kleslo, hodnotenie šou malo z jeho hosťovania prospech. Dňa 8. mája vyústila epizóda do tretieho najvyššieho hodnotenia 46. sezóny prehliadky, hneď za epizódami, ktoré moderovali Chris Rock a Dave Chappelle.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Has Reportedly Lost $20 Billion of His Wealth Since ‘SNL’ Hosting Gig. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-lost-20-billion-dollars-of-wealth-since-snl-hosting

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments