Muskove čisté imanie stratilo za posledný týždeň viac ako 20 miliárd USD

0
121

Necelý týždeň po hosťovaní americkej relácie Saturday Night Live stratil spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, údajne okolo 20 miliárd USD zo svojho bohatstva.

Musk hostil epizódu dlhoročnej komediálnej šou 8. mája. „Tento týždeň zatiaľ akcie spoločnosti Tesla klesli až o 15 %,“ uvádza magazín Forbes. 

Kvôli poklesu hodnoty, ktorý prichádza nedlho potom, čo spoločnosť Tesla oznámila, že už nebude akceptovať platby v BTC za svoje produkty, kleslo podľa odhadov Muskove čisté imanie o 20,5 miliárd USD. 

To by od štvrtka 13. mája znamenalo jeho súčasnú hodnotu 145,5 miliárd USD. Znamená to, že sa posunul v rebríčku a aktuálne zostáva tretím najbohatším žijúcim človekom.

Pokiaľ ide o hosťovanie v SNL šou, Musk sa viackrát zmienil o Dogecoine. Po jeho vystúpení cena DOGE skutočne klesla na hodnote a za necelých 24 hodín poklesla o viac ako 30 %.

Napriek nadšeniu pre Dogecoin a ďalšie kryptomeny Musk tento týždeň oznámil, že Tesla už nebude prijímať platby v Bitcoine. 

Podľa Muska hlavným dôvodom je obava z využívania fosílnych palív na ťažbu Bitcoinu. „Kryptomena je dobrý nápad na mnohých úrovniach a veríme, že má sľubnú budúcnosť, ale nemôže to pre životné prostredie znamenať veľké náklady,“ uviedol Musk.

Hoci jeho čisté imanie po SNL kleslo, hodnotenie šou malo z jeho hosťovania prospech. Dňa 8. mája vyústila epizóda do tretieho najvyššieho hodnotenia 46. sezóny prehliadky, hneď za epizódami, ktoré moderovali Chris Rock a Dave Chappelle.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Has Reportedly Lost $20 Billion of His Wealth Since ‘SNL’ Hosting Gig. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-lost-20-billion-dollars-of-wealth-since-snl-hosting

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here