13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Samsung pridáva do svojich smartfónov Galaxy podporu hardvérovej peňaženky

Samsung pridáva do svojich smartfónov Galaxy podporu hardvérovej peňaženky

Juhokórejský technologický gigant Samsung pridal do svojich smartfónov Galaxy podporu pre kryptomenové hardvérové ​​peňaženky tretích strán. Tieto peňaženky zahŕňajú Ledger Nano S a Nano X.

Podľa oznámenia, ktoré spoločnosť zverejnila, môžu byť jej smartfóny podporujúce peňaženku Samsung Blockchain Wallet, ktorá je k dispozícii v obchode Samsung Galaxy, teraz prepojené s hardvérovými peňaženkami. Tie sú navrhnuté špeciálne pre zaistenie bezpečnosti krypto-aktív používateľov.

Spoločnosť Samsung začala do svojich smartfónov pridávať kryptomenovú podporu vo februári 2019, keď uviedla na trh zariadenie Galaxy S10. Jeho podpora vychádza z peňaženky Samsung Blockchain Wallet, ktorá v súčasnosti podporuje BTC, ETH, TRX, tokeny ERC-20 a TRC-20.

Gigant uviedol na trh súpravu na vývoj softvéru, ktorý umožňuje tretím stranám vytvárať decentralizované aplikácie podporované peňaženkou Samsung Blockchain. IT údajne využíva „bezpečnosť podobnú trezoru”, ktorú poskytuje Knox, bezpečná enkláva na zariadeniach spoločnosti Samsung izolovaná od zvyšku operačného systému.

Spoločnosť Samsung sa tiež nedávno spojila s americkou burzou kryptomien Gemini, založenou dvojičkami Winklevossovcami. Jeho podpora pre hardvérové ​​peňaženky vychádza pre Ledger Nano S a Nano X, spoločnosť ale plánuje rozšíriť svoju podporu aj na ďalšie peňaženky.

Pripojenie hardvérovej peňaženky k peňaženke spoločnosti Samsung umožní držiteľom použiť svoje finančné prostriedky v decentralizovaných aplikáciách a sledovať ich aj bez pripojenia zariadenia k peňaženke.

Podľa internetovej platformy CoinDesk, viceprezident spoločnosti Samsung a šéf blockchainu, Woong Ah Yoon, odhalil, že sa počet aktívnych používateľov blockchainového ekosystému Galaxy za posledných sedem mesiacov zdvojnásobil a peňaženka Samsung Blockchain Wallet obsahuje kryptomeny v hodnote stoviek miliónov dolárov.

Klebety, ktoré naznačujú, že spoločnosť Samsung začala podporovať kryptomeny na svojich zariadeniach, kolujú už od roku 2018, keď spoločnosť podala v Európskej únii tri prihlášky ochranných známok pre blockchain a softvér súvisiaci s kryptomenami. 

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Increasing Popularity of Crypto Pressures Samsung to Add Hardware Wallet Support to Its Galaxy Smartphones.[online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/increasing-popularity-of-crypto-pressures-samsung-to-add-hardware-wallet-support-to-its-galaxy-smartphones/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments