17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta „Mimoriadny rok" Twitteru predstavuje rekordné príjmy

„Mimoriadny rok” Twitteru predstavuje rekordné príjmy

Za posledný štvrťrok 2020 zaznamenala spoločnosť Twitter rekordné príjmy a rok 2020 uzavrel výkonný riaditeľ s hodnotením, že to bol „mimoriadny rok”.

Platforma pre zasielanie sociálnych správ uviedla, že tržby v porovnaní s posledným štvrťrokom 2019 vzrástli o 28% na 1,29 miliárd $ (930 miliónov £). „Sme platformou, ktorá má zjavne oveľa väčší vplyv ako akékoľvek iné platformy,” uviedol šéf, Jack Dorsey. Výsledky Twitteru za štvrté štvrťroky prekonali očakávania analytikov týkajúce sa výnosov, ale nepodarilo sa im zvýšiť množstvo používateľov.

Po nepokojoch vo Washingtone DC sa 8. januára Twitter natrvalo rozhodol pozastaviť účet bývalého prezidenta, Donalda Trumpa. Odstránenie zanieteného používateľa Twitteru vyvolalo obavy, že by to mohlo ovplyvniť popularitu platformy pre aktuálny štvrťrok. Šéf Twitteru: „Trumpov zákaz je správny.” V reakcii na to výkonný riaditeľ Twitteru, Jack Dorsey, uviedol, že používatelia môžu sledovať viac ako 6 000 a dodal, že 80% publika Twitteru je mimo USA. „Zabezpečujeme globálne služby. Nie sme závislí iba od toho, či sa na Twitteri bude riešiť len politika,” povedal Dorsey.

Celkový počet „speňažiteľných” denných aktívnych používateľov Twitteru vzrástol z tretieho štvrťroka o 5 miliónov na 192 miliónov. Aj keď to bolo o 26% viac ako pred rokom, kleslo to pod očakávanie analytikov na 193,5 milióna.

Spoločnosť varovala, že jej celkové náklady a výdavky sa tento rok zvýšia najmenej o 25%, pretože plánuje zvýšiť počet zamestnancov o 20%. Rok 2020 ukončili s viac ako 5 500 zamestnancami.

Zdroj: 

BBC, 2021. Twitter’s ‘extraordinary year’ sees record revenues. [cit. 2021-02-10]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-55993097

Previous articleČo je Clubhouse?
Next articleČo sú Altcoiny?
Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments