Čo je Clubhouse?

0
183

Exkluzívna aplikácia pre iPhone, ktorá slúži iba na pozvanie, je hybridom konferenčných hovorov, talkback rádia a houseparty. Tu je všetko čo o nej potrebujete vedieť.

Čo je Clubhouse? 

Clubhouse funguje od marca 2020, keď ju založili podnikatelia v Silicon Valley, Paul Davidson a Rohan Seth. V máji 2020 mala iba 1 500 používateľov a mala hodnotu 100 miliónov $.

Clubhouse je aplikácia sociálnych sietí založená na audiochate. Používatelia môžu počúvať rozhovory, rozhovory a diskusie medzi zaujímavými ľuďmi o rôznych témach. Je to podobné ako naladiť si podcast, ale naživo a s pridanou hodnotou exkluzivity, pretože Clubhouse funguje iba na pozvanie. Nemôžete si ho jednoducho stiahnuť z AppStore a vytvoriť si účet. Keď sa pripojíte môžete si vybrať témy, ktoré vás zaujímajú, napríklad technológie, knihy, podnikanie alebo zdravie. Čím viac informácií dáte aplikácii o svojich záujmoch, tým viac konverzačných miestností a jednotlivcov vám aplikácia odporučí, aby ste ich sledovali alebo sa k nim pripojili.

Ako sa môžem do Clubhouse pripojiť?

Ak sa chcete pripojiť, musí vám existujúci používateľ Clubhouse poslať pozvánku zo svojej aplikácie, ktorá vám umožní prístup k založeniu účtu. Ak budete pozvaní, zobrazí sa vám odkaz na vaše telefónne číslo, ktorý vás nasmeruje na stránku registrácie v aplikácii.

Používatelia klubu ale nemôžu poslať pozvánku každému, kto sa chce pripojiť. Existujúci používatelia majú najskôr k dispozícii iba dve pozvánky.

V nedávnom blogovom príspevku tvorcovia oznámili, že ich cieľom do roku 2021 je dokončenie fázy beta aplikácie, aby mohli nakoniec „otvoriť Clubhouse celému svetu“.

Clubhouse uzrela svetlo sveta po tom, čo minulý týždeň Elon Musk hostil audio-chat na Clubhouse s výkonným riaditeľom Robinhood, Vladom Tenevom. Udalosť maximalizovala limity konverzačnej miestnosti aplikácie a bola vysielaná naživo na YouTube. Pomohlo to spoločnosti Clubhouse dostať sa na prvé miesto v rebríčkoch startupov a vyvolalo boj o pozvánky. K 1. februáru 2021 má Clubhouse 2 milióny používateľov. Spoločnosť oznámila pripravované nové funkcie, ako je napr. predplatné, ktoré majú tvorcom priamo platiť za aplikáciu. Po získaní nových finančných prostriedkov od svojho uvedenia má Clubhouse hodnotu 1 miliardy $ a je považovaný za startup Unicorn ako Airbnb, Uber a SpaceX.

Zdroj: 

THE GUARDIAN, 2021. What is Clubhouse? The invite-only audio chat app used by Elon Musk. [cit. 2021-02-10]. [online]. Dostupné na: https://www.theguardian.com/technology/2021/feb/05/what-is-clubhouse-the-invite-only-audio-chat-app-used-by-elon-musk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here