BNY Mellon sa stane poskytovateľom služieb pre bitcoinové ETF SkyBridge

0
118

Po plánoch banky na rozšírenie ponuky kryptomien sa BNY Mellon až do schválenia stane poskytovateľom služieb pre fondy obchodované na burze SkyBridge a First Trust Advisors Bitcoin.

Najstaršia americká banka BNY Mellon sa do schválenia stane prvým poskytovateľom služieb pre burzový fond (ETF) s BTC. Ten založili spoločnosti SkyBridge a First Trust Advisors od Antonia Scaramucciho.

Podľa hovorcu spoločnosti BNY Mellon je toto strategické partnerstvo „súčasťou väčšieho hnutia zameraného na začlenenie digitálnych aktív do širšej oblasti verejnosti“.

„Rastúci záujem o digitálne aktíva predstavuje zaujímavú príležitosť umožniť investorom preskúmať kryptomenu. Sme hrdí na to, že spolu s First Trust môžeme uviesť ich nový bitcoinový ETF na trh,“ uviedol Alan Flanagan, globálny vedúci oddelenia finančných služieb, správy aktív spoločnosti BNY Mellon.

Spoločnosť BNY Mellon najskôr oznámila, že v mene inštitucionálnych klientov uchová a vydá Bitcoin a ďalšie kryptomeny. Banka bude s kryptofondmi nakladať rovnako ako s tradičnými aktívami.

Krátko nato BNY Mellon a Silicon Valley Bank vložili viac ako 130 miliónov USD do kola financovania série C vyvolaného platformou Fireblock – digitálnou úschovou s viac ako 200 aktívnymi klientmi.

Tento krok nadväzuje na plány spoločnosti Fireblock na rozšírenie adopcie kryptomien a zabezpečenie inštitucionálnych klientov. Je to preto, že sa zvyšuje dopyt po krypto-aktívach.

Skybridge je jedným z najnovších manažérov fondov, ktorí uzavreli dohodu s komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Urobili tak preto, spustili Bitcoin ETF spolu s ďalšími investičnými gigantmi ako je Morgan Stanley, Goldman Sachs a Vabec.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. BNY Mellon to Become Service Provider for SkyBridge Bitcoin ETF. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bny-mellon-to-become-service-provider-for-skybridge-bitcoin-etf/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here