25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta BNY Mellon sa stane poskytovateľom služieb pre bitcoinové ETF SkyBridge

BNY Mellon sa stane poskytovateľom služieb pre bitcoinové ETF SkyBridge

Po plánoch banky na rozšírenie ponuky kryptomien sa BNY Mellon až do schválenia stane poskytovateľom služieb pre fondy obchodované na burze SkyBridge a First Trust Advisors Bitcoin.

Najstaršia americká banka BNY Mellon sa do schválenia stane prvým poskytovateľom služieb pre burzový fond (ETF) s BTC. Ten založili spoločnosti SkyBridge a First Trust Advisors od Antonia Scaramucciho.

Podľa hovorcu spoločnosti BNY Mellon je toto strategické partnerstvo „súčasťou väčšieho hnutia zameraného na začlenenie digitálnych aktív do širšej oblasti verejnosti”.

„Rastúci záujem o digitálne aktíva predstavuje zaujímavú príležitosť umožniť investorom preskúmať kryptomenu. Sme hrdí na to, že spolu s First Trust môžeme uviesť ich nový bitcoinový ETF na trh,” uviedol Alan Flanagan, globálny vedúci oddelenia finančných služieb, správy aktív spoločnosti BNY Mellon.

Spoločnosť BNY Mellon najskôr oznámila, že v mene inštitucionálnych klientov uchová a vydá Bitcoin a ďalšie kryptomeny. Banka bude s kryptofondmi nakladať rovnako ako s tradičnými aktívami.

Krátko nato BNY Mellon a Silicon Valley Bank vložili viac ako 130 miliónov USD do kola financovania série C vyvolaného platformou Fireblock – digitálnou úschovou s viac ako 200 aktívnymi klientmi.

Tento krok nadväzuje na plány spoločnosti Fireblock na rozšírenie adopcie kryptomien a zabezpečenie inštitucionálnych klientov. Je to preto, že sa zvyšuje dopyt po krypto-aktívach.

Skybridge je jedným z najnovších manažérov fondov, ktorí uzavreli dohodu s komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Urobili tak preto, spustili Bitcoin ETF spolu s ďalšími investičnými gigantmi ako je Morgan Stanley, Goldman Sachs a Vabec.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. BNY Mellon to Become Service Provider for SkyBridge Bitcoin ETF. [online]. [cit. 2021-04-11]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bny-mellon-to-become-service-provider-for-skybridge-bitcoin-etf/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments