-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Mexický miliardár sľubuje, že bude stáť na čele prvej mexickej banky, ktorá...

Mexický miliardár sľubuje, že bude stáť na čele prvej mexickej banky, ktorá prijme Bitcoin

Tretí najbohatší muž v Mexiku, Ricardo Salinas Pliego, zdvojnásobil svoju podporu Bitcoinu. Zároveň odhalil plány na otvorenie prvej banky prijímajúcej BTC v krajine.

Mexický miliardár 27. júna tweetoval svoju podporu širokému prijatiu BTC s tým, že jeho banka „pracuje” na tom, aby ako prvá v Mexiku prijala popredné svetové digitálne aktíva.

Komentáre nasledujú po masívnom schválení Bitcoinu Salinasom. Ten uviedol, že je „absolútne správne“ považovať Bitcoin za nové zlato.

Salinas je zakladateľom a predsedom mexického podnikového konglomerátu Grupo Salinas, ktorý pokrýva televíznu a rozhlasovú sieť TV Azteca, maloobchodného predajcu spotrebnej elektroniky Grupo Elektra, futbalového klubu Mazatlan F.C. a významnú miestnu banku Banco Azteca.

Banco Azteca, ktorá mala v roku 2020 ročné príjmy 2,54 miliardy USD pôsobí v Mexiku, Paname, Guatemale, Hondurase a Peru. 

Spoločnosť, ktorá začala banku prevádzkovať v roku 2002, ponúka spotrebiteľské úvery na tovar, pôžičky na osobné a malé firmy, kreditné karty, hypotéky a mzdové systémy.

Podľa indexu Bloomberg Billionaires Index sa Salinasov majetok v tomto roku zvýšil o 2,8 miliardy USD na 15,8 miliárd USD.

Salinas uviedol, že minulý rok investoval 10 % svojho likvidného portfólia do Bitcoinu.

V septembri 2020 sa krypto-burza Kraken so sídlom v San Franciscu stala prvým obchodom s kryptomenami. Ten po získaní licencií od štátu Wyoming priateľského ku kryptomenám dostal štatút banky pôsobiacej v USA. 

V októbri toho istého roku hlasovala štátna banková rada vo Wyomingu o poskytnutí bankovej charty finančným inštitúciám Avanti za služby spojené s kryptomenami.

Koncom minulého roka predstavil Úrad pre kontrolu meny chartu umožňujúcu fintechovým firmám ponúkať pôžičkové produkty bez toho, aby vyžadovali dohľad od štátnych bankových regulátorov. 

Crypto custodian, Anchorage sa stala prvou krypto-firmou, ktorá v januári 2021 získala licenciu na základe tejto charty.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Billionaire vows to spearhead Mexico’s first Bitcoin-friendly bank. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/billionaire-vows-to-spearhead-mexico-s-first-bitcoin-friendly-bank

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments