Mesto Jackson v Tennessee nasleduje Miami pri zavádzaní bitcoinových operácií

0
99

Ďalšie mesto v USA chce pridať do súvahy mesta platby v BTC a ťažobné činnosti.

Jackson v štáte Tennessee je najnovšie mesto v Spojených štátoch, ktoré sa po nedávnom vývoji kryptomien na Floride rozhodlo prijať platby a ťažbu v BTC.

Primátor mesta, Scott Conger, v stredu oznámil, že mesto okrem možnosti ťažby Bitcoinu a jeho pripísania do súvahy mesta, dáva aj možnosť platiť svojim zamestnancom v kryptomene. 

Primátor naznačil, že mesto sa usiluje umožniť mzdy pre niekoľko digitálnych aktív, pričom spomenul mince ako Bitcoin, Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC).

„Miestna vláda bude stáť na čele adopcie #Bitcoinu. Spolu s ňou zavedie novú priemyselnú revolúciu s udržateľnými ekonomikami, ktorá pomôže vyplniť priepasť v bohatstve,“ uviedol primátor.

Tento krok nasleduje po krokoch primátora Miami, Francisa Suareza. Ten podporil hlavnú iniciatívu umožňujúcu obyvateľom Miami platiť dane a dostávať platy v BTC. 

Mestská komisia už podporila uznesenie o preskúmaní Bitcoinu ako prijateľnej investície pre obecné fondy. Komisár v okrese Miami-Dade podporil podobné daňové uznesenie v apríli.

„Sledujem iba Vaše vedenie“, uviedol primátor mesta Jackson v reakcii na podporu Suareza pri jeho najnovšom počine v oblasti kryptomien.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Jackson, Tennessee follows Miami’s lead to adopt Bitcoin operations. [online]. [cit. 2021-04-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/jackson-tennessee-follows-miami-s-lead-to-adopt-bitcoin-operations

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here