Spoločnosť Bibox vyhrala súdny spor týkajúci sa predaja neregistrovaných cenných papierov

0
118

Rozsudok súdneho procesu obviňujúceho krypto-burzu Bibox z predaja šiestich neregistrovaných cenných papierov bol vynesený americkým okresným súdom po tom, čo sudkyňa Denise Cote rozhodla, že žalobca nepodal sťažnosť do 12 mesiacov od obchodovania s tokenmi.

Žalobca Alexander Clifford podal sťažnosť na hromadnú žalobu 3. júna 2020. Snažil sa o vrátenie investícií, ktoré predtým investoval do pôvodného tokenu BIX od spoločnosti Bibox.

V žalobe sa uvádzalo, že spoločnosť Bibox neposkytla žiadne informácie investorom, aby zamlčali, že tokeny pozostávajú z neregistrovaných cenných papierov. 

Súdny proces zdôraznil zjavné zlyhanie spoločnosti Bibox v registrácii tokenu BIX v regulačných orgánoch.

Dňa 16. apríla bol prípad ale relatívne ľahko vyriešený, pričom sudkyňa poznamenala, že posledná transakcia žalobcu s BIX sa uskutočnila okolo decembra 2018, mimo 12-mesačného termínu pre žiadosti o cenné papiere.

„Tvrdenia žalobcu týkajúce sa BIX sú vylúčené z premlčania,“ uviedla sudkyňa Cote.

Sudkyňa tiež poznamenala, že vedúci žalobca nemal dostatočné postavenie na pohľadávkach voči ďalším piatim tokenom, ktoré vo svojej žalobe uvádzal, pretože Clifford obchodoval iba s BIX. Ten nepreukázal, že utrpel škody spôsobené predajom ostatných tokenov, tak, ako to urobili ostatní investori.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bibox beats lawsuit alleging unregistered securities issuance. [online]. [cit. 2021-04-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bibox-beats-lawsuit-alleging-unregistered-securities-issuance

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here