17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť Bibox vyhrala súdny spor týkajúci sa predaja neregistrovaných cenných papierov

Spoločnosť Bibox vyhrala súdny spor týkajúci sa predaja neregistrovaných cenných papierov

Rozsudok súdneho procesu obviňujúceho krypto-burzu Bibox z predaja šiestich neregistrovaných cenných papierov bol vynesený americkým okresným súdom po tom, čo sudkyňa Denise Cote rozhodla, že žalobca nepodal sťažnosť do 12 mesiacov od obchodovania s tokenmi.

Žalobca Alexander Clifford podal sťažnosť na hromadnú žalobu 3. júna 2020. Snažil sa o vrátenie investícií, ktoré predtým investoval do pôvodného tokenu BIX od spoločnosti Bibox.

V žalobe sa uvádzalo, že spoločnosť Bibox neposkytla žiadne informácie investorom, aby zamlčali, že tokeny pozostávajú z neregistrovaných cenných papierov. 

Súdny proces zdôraznil zjavné zlyhanie spoločnosti Bibox v registrácii tokenu BIX v regulačných orgánoch.

Dňa 16. apríla bol prípad ale relatívne ľahko vyriešený, pričom sudkyňa poznamenala, že posledná transakcia žalobcu s BIX sa uskutočnila okolo decembra 2018, mimo 12-mesačného termínu pre žiadosti o cenné papiere.

„Tvrdenia žalobcu týkajúce sa BIX sú vylúčené z premlčania,” uviedla sudkyňa Cote.

Sudkyňa tiež poznamenala, že vedúci žalobca nemal dostatočné postavenie na pohľadávkach voči ďalším piatim tokenom, ktoré vo svojej žalobe uvádzal, pretože Clifford obchodoval iba s BIX. Ten nepreukázal, že utrpel škody spôsobené predajom ostatných tokenov, tak, ako to urobili ostatní investori.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bibox beats lawsuit alleging unregistered securities issuance. [online]. [cit. 2021-04-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bibox-beats-lawsuit-alleging-unregistered-securities-issuance

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments