-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum dosahuje historické maximum 2 600 USD, kým dominancia trhu BTC klesla...

Ethereum dosahuje historické maximum 2 600 USD, kým dominancia trhu BTC klesla pod 50 %

Ethereum (ETH) najväčší altcoin podľa trhovej kapitalizácie, dosiahol 22. apríla nové historické maximá napriek poklesu Bitcoinu (BTC) a ďalších kryptomien.

Spoločnosti Cointelegraph Markets Pro a TradingView preukázali, že ETH vo štvrtok 22. apríla prvýkrát dosiahlo hranicu 2 600 USD, čo predstavuje denný zisk 9,2 %.

Zdroj: ETH/USD 1-hour candle chart (Bitstamp). Source: TradingView

Druhá najväčšia kryptomena čoraz viac vyčnieva oproti zvyšku. BTC pokračoval v konsolidácii nižších cien. Aj ďalšie altcoiny trpeli bolestivým efektom poklesu cien. 

Za zmienku určite stoja vynikajúce zisky ETH v porovnaní s BTC v poslednej dobe.

Celková sila altcoinov sa tento mesiac už prejavovala v ubúdajúcej dominancii trhového kapitalizmu Bitcoinu, ktorá prvýkrát za takmer tri roky klesla pod 50 %.

Zdroj: ETH/BTC 1-week candle chart (Bitstamp). Source: TradingView

Ostatné altcoiny medzitým začínali v čase písania článku zaznamenávať isté známky života, vrátane Litecoinu (LTC) a Chainlink’s LINK, ktoré stúpali okolo 6,5 %.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Ethereum hits $2.6K all-time high as Bitcoin market dominance falls below 50%. [online]. [cit. 2021-04-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ethereum-hits-2-6k-all-time-high-as-bitcoin-market-dominance-falls-below-50

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments