27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Ekonomika Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu sa vyrovnáva s novými túžbami po cestovaní

Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu sa vyrovnáva s novými túžbami po cestovaní

Počas pandémie sme všetci snívali o opätovnom cestovaní či už po svete, alebo len do neznámych a nepreskúmaných zákutí vlastnej krajiny.

Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu, ktorý sa konal od 19. do 23. mája v Madride, bol nabitý nádejnými návrhmi, ako povzbudiť ľudí a cestovať kamkoľvek.

Po prvom stretnutí od vypuknutia pandémie sa na tomto podujatí zišlo 5 000 profesionálov z 55 krajín. Všetci ponúkali spôsoby ako využiť turistický ruch a pomôcť sektoru zotaviť sa. Udržateľnosť, diverzifikácia a bezpečnosť boli na prvom mieste programu.

Budovanie dôvery

Dôvera v cestovanie stúpa. Protokoly o zdravotnej bezpečnosti, očkovanie a zrušenie obmedzení umožňujú Španielsku, rovnako ako mnohým iným európskym krajinám, priviesť späť návštevníkov. 

Miguel Sanz, generálny riaditeľ inštitútu turizmu Turespaña hovorí, že je potrebné, aby tento sektor pomohol ľuďom znovu pohodlne cestovať. Hovorí: „Cestovanie je bezpečné, je to činnosť, ktorá vždy súvisí s osobným rastom, nemôžeme nechať túto pandémiu spájať ju s negatívnymi vecami.” Zároveň chce, aby cestovanie bolo aj naďalej o snívaní, túžobných zážitkoch a zlepšovaní nášho vnímania sveta.

Emocionálny únik

Turistické možnosti Španielska sú obrovské. Región Valencia je len jednou z mnohých bohatých oblastí čakajúcich na objavovanie. 

Francesc Colomer je regionálnym tajomníkom pre cestovný ruch v regióne Valencia. Opisuje, ako cestovanie alebo dovolenka čo i len na krátko zmení vaše vnímanie života. Podľa neho počas cestovania zažijete „inú emocionálnu kvalitu” a práve tam sa chce región Valencia umiestniť do postcovidského cestovania. „Ľudia potrebujú emocionálny odraz a práve v tejto oblasti sa chceme naďalej s nimi spájať,” dodáva.

Pre všetkých, ktorí hľadajú únik, poskytuje tento región tiež slnko, pláže, hudbu, festivaly, prírodu, turistiku a cyklistiku.

Navyše si toto leto očkovaní turisti budú môcť vychutnať jeho dychberúcu krajinu bez toho, aby museli ísť do karantény alebo absolvovať testy na Covid-19.

Pre dobrodružstvá zo vzdialenejších krajín je Peru tiež nevyhnutným cieľom. Pre Claudiu Cornejo, ministerku zahraničného obchodu a cestovného ruchu v Peru, je moderné cestovanie rozhodujúcou interakciou medzi miestnymi komunitami a návštevníkmi.

Hovorí nám, že pandémia zmenila nás a spôsob našej cesty. „Budeme znovuobjavovať svet novými a rôznymi skúsenosťami a budeme schopní vidieť, čo nás spája.” 

Rovnako ako mnoho krajín, aj Peru zaviedlo protokoly a záruky zabezpečenia kvality, aby ľudia mohli bezpečne navštíviť jeho miesta kultúrneho a prírodného dedičstva. Krajina tiež dúfa, že v tomto roku získa späť 15 % svojho cestovného ruchu.

Po náročnom roku otvára svoje brány aj Guatemala. Návštevníci si môžu opäť vychutnať jeho zelené, kultúrne a archeologické dedičstvo. 

V Guatemale sa odvetvie cestovného ruchu zameriava na protokoly o biologickej bezpečnosti, sociálnom dištancii a zdraví. 

Pandémia nepochybne formovala globálny cestovný ruch. Priemysel pochopil, že turisti hľadajú udržateľné, rozmanitejšie a emocionálne prepojené ciele.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. The International Tourism Trade Fair gets to grips with new travel aspirations. [online]. [cit. 2021-05-30]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/05/24/the-international-tourism-trade-fair-gets-to-grips-with-new-travel-aspirations

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments