21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Fotografia gorily Harambe bude predaná ako NFT pri príležitosti 5. výročia jej...

Fotografia gorily Harambe bude predaná ako NFT pri príležitosti 5. výročia jej smrti

Fotografia slávnej gorily menom Harambe, ktorá sa stala internetovou senzáciou po jej smrti v roku 2016, bude predaná na aukcii ako NFT.

Harambe
Zdroj: BBC, 2021.

Odpredanú snímku gorily Harambe urobil podľa BBC oficiálny fotograf Jeff McCurry v deň, keď ako 17-ročný prvýkrát dorazil do zoo v Cincinnati. Organizátori aukcií pre BBC uviedli, že fotografia bola zdieľaná online viac ako 5 miliárd-krát.

Správa prichádza presne päť rokov po tom, čo bol Harambe smrteľne postrelený. Stalo sa tak keď chytil a odvliekol trojročného chlapca, ktorý spadol do jeho ohrady. Smrť sa dostala na titulné stránky po celom svete. Z Harambe sa stala osobnosť sociálnych médií, ktorá priniesla nezabudnuteľné hashtagy ako #RIPHarambe a #JusticeForHarambe.

Harambe nie je prvým online fenoménom, ktorý sa draží ako NFT.

Začiatkom tohto roka sa webové video „Nyan Cat” predalo za 600 000 USD, zatiaľ čo meme „Bad Luck Brian” sa dražilo za 36 000 USD. 

Medzitým sa ďalšie meme „Disaster Girl” predalo v apríli za takmer 500 000 USD a virálne video „Charlie Bit My Finger” sa tento týždeň predalo za viac ako 760 000 USD.

The Disaster Girl meme
Zdroj: ,,Disaster Girl” – BBC, 2021.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Harambe Photo to be Sold as NFT to Mark 5th Anniversary of His Death. [online]. [cit. 2021-05-30]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/harambe-nft-mark-fifth-anniversary-death

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments