Mars House, prvý digitálny dom v predaji na trhu NFT

0
180

Mars House, ktorý v máji 2020 navrhla umelkyňa Krista Kim, sa stal prvým predávaným digitálnym NFT domovom na svete. 

Digitálny 3D súbor, je možné zažiť vo virtuálnej realite. 

Dom je vytvorený pomocou softvéru Unreal Engine, ktorý sa používa na vytváranie videohier, a možno ho vyskúšať vo VR, ale tiež v prostredí rozšírenej reality (AR) v aplikáciách. 

Umelkyňa Krista Kim vytvorila prvý digitálny NFT domov na svete. „Mars House bude žiť navždy ako NFT, tak ho nechajme predstaviť umelecké hnutie pre ľudstvo prostredníctvom sily digitálnej technológie. Nechajme týmto pripomenúť budúcim generáciám, že sme tu na to, aby sme vytvorili nový a lepší svet v rozhodujúcom období histórie. Sme pripravení zmeniť svet,“ vysvetľuje Kim na svojom účte na Instagrame.

Mars House sa začal predávať na burze Superrare za 288 ETH (ekvivalent 512 000 $). 

„MARS HOUSE je koncepčne NFT 2.0 pre náš budúci životný štýl AR a Metaverse. To je miesto, kam smerujeme. Chcem sedieť v MH s priateľmi v AR a piť šampanské. Chcem mať svoje zoomovacie stretnutia v Mars House. Mars House som vytvorila, pretože je to môj vysnívaný dom. Dúfam, že nový majiteľ ho bude milovať tak ako ja,“ píše umelkyňa.

Všetky nábytkové prvky v Mars House sú vyrobené z tvrdeného skla a látok s obnoviteľným materiálom. 

„Chcem, aby tento priestor reprezentoval moju vášeň pre meditatívny dizajn, novú definíciu avantgardného luxusu digitálneho veku,“ uvádza Kim.

Zdroj:

ARCHDAILY, 2021. Mars House, First Digital Home to be Sold on the NFT Marketplace. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://www.archdaily.com/959011/mars-house-first-digital-home-to-be-sold-on-the-nft-marketplace

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here