23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Viac ako 40 generálnych prokurátorov chce, aby Facebook vytvoril Instagram pre deti

Viac ako 40 generálnych prokurátorov chce, aby Facebook vytvoril Instagram pre deti

V pondelok skupina 44 generálnych prokurátorov, ktorú tvoria demokrati a republikáni, podpísala list adresovaný Markovi Zuckerbergovi a vyzvala ho, aby podporil plán spoločnosti Facebook na spustenie verzie Instagramu pre deti mladšie ako 13 rokov. 

„Používanie sociálnych médií môže byť škodlivé pre zdravie a pohodu detí, ktoré nie sú odolné a schopné, aby zvládli výzvy spojené s vytvorením si účtu na sociálnych sieťach,” uvádza sa v liste. 

„Ďalej spoločnosť Facebook historicky zlyhala pri ochrane blaha detí na svojich platformách. Všeobecní právni zástupcovia majú záujem na ochrane našich najmenších občanov. Plány spoločnosti Facebook na vytvorenie platformy, kde sa deťom mladším ako 13 rokov odporúča, aby zdieľali obsah online, sú v rozpore s týmto záujmom.”

Hovorca Facebooku uviedol, že navrhovaná služba umožní rodičom vykonávať väčšiu kontrolu nad online aktivitami ich detí.

„Ako každý rodič vie, deti sa už pohybujú v online priestore. Chceme túto situáciu vylepšiť poskytovaním zážitkov, ktoré rodičom umožnia viditeľnosť a kontrolu nad tým, čo ich deti robia,” uviedol hovorca. 

„Tieto skúsenosti vyvíjame po konzultácii s odborníkmi na vývoj detí, ich bezpečnosť a duševné zdravie. Tešíme sa tiež na spoluprácu so zákonodarcami a regulačnými orgánmi vrátane štátnych prokurátorov. Dnes sa navyše zaväzujeme, že nebudeme zobrazovať reklamy v žiadnom prostredí služby Instagram, ktoré vyvíjame pre osoby mladšie ako 13 rokov.”

V marci spoločnosť BuzzFeed News získala interné memorandum o Instagrame. V ňom sa uvádza, že „označila prácu s mládežou za prioritu Instagramu”

Dodala, že pokračuje v plánoch na vybudovanie verzie stránky sociálnych médií špeciálne zameranej na deti.

Skupina poradných skupín tiež citovala výskumné a spravodajské správy, ktoré tvrdia, že sociálne médiá majú negatívny vplyv na blaho detí a že to môže viesť k zníženiu sebaúcty a zvýšeniu samovražedných myšlienok.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. More Than 40 Attorneys General Want Facebook to Scrap Instagram for Kids. [online]. [cit. 2021-05-11]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/attorney-generals-want-facebook-to-stop-instagram-for-kids

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments