27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Mark Zuckerberg pridal fotografiu „Bitcoinu" na Facebooku

Mark Zuckerberg pridal fotografiu „Bitcoinu” na Facebooku

V pondelok 10. mája spoluzakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Facebooku, Mark Zuckerberg, nadchol krypto-komunitu zverejnením fotografie dvoch svojich kôz, z ktorých jedna nesie meno „Bitcoin”.

Tu je tweet, ktorý obsahuje screenshot spomínaného príspevku:

Dôvodom tohto vzrušenia samozrejme nebolo to, že generálny riaditeľ Facebooku má rád kozy. Mohol by ale naznačovať, že buď má Mark Bitcoin rád/vlastní ho alebo Facebook investoval (alebo sa chystá investovať) do Bitcoinu a použiť ho ako rezervné aktívum spoločnosti alebo oboje. Tu sú rekacie krypto-komunity na Twitteri:

Je zaujímavé, že v januári 2019 sa počas rozhovoru pre magazín Rolling Stone pýtali riaditeľa Twitteru a riaditeľa Square, Jacka Dorseyho, aké bolo jeho „najpamätnejšie stretnutie” s Zuckerbergom. Dorsey im povedal príbeh, že Mark Zuckerberg mu na večeru prichystal kozu, ktorú predtým choval.

Na túto večeru si Dorsey spomína takto:

„Bol jeden taký rok, keď jedol iba to, čo zabíjal. Na večeru mi pripravil kozu. Zabil ju …“

Zabil ju už skôr. Myslím si, že ju zabil laserovou zbraňou a potom nožom. Potom ju poslal na spracovanie mäsiarovi … “

” Omráčil ju paralyzérom a potom ju podrezal nožom a poslal mäsiarovi. V Palo Alto zjavne existuje pravidlo alebo nariadenie, ktoré umožňuje mať na akomkoľvek pozemku šesť hospodárskych zvierat, takže v tom čase mal šesť kôz. Spýtal som sa: ‚Jeme kozu, ktorú si zabil?‘ Odovedal: ‚Áno.‘ Povedal som: ‚Už si jedol kozu?‘ Odvetil: ‚Áno,‘ milujem to.‘ Ja som sa potom spýtal: ‚Čo ešte máme? ‘ ‚Šalát.‘ Pýtal som sa: ‚Kde je koza?‘ ‚Je v rúre.‘ Potom sme čakali asi 30 minút. Následne povedal: ‚Myslím, že už je to hotové.‘ Ideme do jedálne. Položí kozu. Bola studená. Bolo to nezabudnuteľné. Neviem, či ju išiel dať naspäť do rúry. Ja som len zjedol svoj šalát.“

Dúfajme, že Zuckerberg nemá v pláne zabiť „Bitcoin”.

Momentálne (k 5. máju UTC), na Coinbase, sa Bitcoin obchoduje okolo 55 405 dolárov. To je pokles o 6,66 % za posledných 24 hodín.

Jednodňový graf BTC-USD (Coinbase) Zdroj: TradingView

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Mark Zuckberg Posts a Photo of ‘Bitcoin’ on Facebook. [online]. [cit. 2021-05-11]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/mark-zuckberg-posts-a-photo-of-bitcoin-on-facebook/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments