17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Juhokórejskú bankovú asociáciu znepokojila mánia obchodu s altcoinmi

Juhokórejskú bankovú asociáciu znepokojila mánia obchodu s altcoinmi

Kórejská federácia bánk vyvolala poplach nad zvýšením objemu obchodovania s altcoinmi na kryptoburzách v krajine.

Podľa pondelkovej správy novín The Korea Herald banková asociácia požiadala členské banky o vykonanie auditu altcoinov ponúkaných ich klientmi na burze kryptomien.

KFB je údajne znepokojená potenciálnymi rizikami bánk poskytujúcich služby účtov na burzách, ktoré sú nadmerne vystavené altcoinom.

Úradník bankovej asociácie, ktorého citoval The Korea Herald, vysvetlil:

„Jedným z kritérií, ktoré odporúčame, je bezpečnosť digitálnych aktív. Tie je možné merať počtom digitálnych mincí na burze. Ak sa burza zaoberá príliš veľkým počtom digitálnych aktív, berie na seba ďalšie riziká.”

V Južnej Kórei došlo k výraznému otočeniu obchodníkov s kryptomenami smerom k altcoinom. Tento posun sa časovo zhodoval so zodpovedajúcim poklesom obchodnej aktivity Bitcoinu, ktorý charakterizoval predchádzajúcu časť roka a dokonca viedol k zrúteniu prémie Kimchi.

Tri juhokórejských krypto-búrz nazývaných aj „Veľká štvorka”, Upbit, Coinone a Bithumb, ponúkajú na svojich platformách viac ako 150 altcoinov. 

Podľa paradigmy obchodovania s kryptomenami v Južnej Kórei je povinnosťou bánk udržiavať prísny dohľad nad ich klientmi na burzách kryptomien, a preto KFB varuje pred rizikami. 

Bankové združenie tiež požaduje, aby si jeho členovia uvedomovali potenciálne riziká prania špinavých peňazí, ktoré by mohli byť spojené so súčasnou explóziou obchodovania s altcoinmi.

Nárast obchodovania s altcoinmi v Južnej Kórei je ďalším dôkazom, toho, že sezóna altcoinov je tu a je na vzostupe. 

Niekoľko významných altcoinov stanovilo nové najvyššie hodnoty, napr. Ethereum (ETH) prekonalo míľnik 4 000 USD a dosiahlo tak medziročný zisk viac ako 450 %.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. South Korea’s banking association alarmed by altcoin trading mania. [online]. [cit. 2021-05-11]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/south-korea-s-banking-association-alarmed-by-altcoin-trading-mania

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments