21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny On-chain bitcoinový analytik Willy Woo: V žiadnom prípade nevstupujeme do bear marketu

On-chain bitcoinový analytik Willy Woo: V žiadnom prípade nevstupujeme do bear marketu

Populárny trhový a on-chain analytik Willy Woo odhalil, že v tomto trhovom cykle sa silní držitelia BTC hromadia na „bezprecedentnej” úrovni, pretože sa veľké množstvo coinov stáva medzi investormi dlhodobou investíciou.

Pomocou tweetstorm, ktorý prvýkrát objavil Daily Hodl, poukázal Woo prostredníctvom údajov Glasnode na to, že za posledných pár mesiacov rástol počet dlhodobých držiteľov Bitcoinu. To naznačuje, že tento býčí cyklus je odlišný od tých, ktoré skončili výraznými prepadmi.

Analytik uviedol nasledovné: „Verím, že v blízkej budúcnosti nebude existovať možnosť, že vstúpime do bear-marketu. Jeho tvrdenia potvrdzuje aj aktuálny sentiment trhu a takisto momentálna volatilita.” Pred dvoma týždňami, to ale nebolo také jasné, keď sa podľa neho „obloha rúcala k zemi”.

Ďalej naznačil, že prechod BTC do korporátnych pokladníc bude mať pravdepodobne vplyv aj na trh. Spoločnosť Grayscale Investment Trust v súčasnosti predstavuje 3,5 % ponuky a umožňuje prítok BTC iba do „studených úložísk” pretože pri obchodovaní s akciami sa samotné mince nepohybujú.

Woo tiež poznamenal, že trh s pákovým efektom za posledných pár rokov výrazne narástol. Obchodníkom to umožňuje špekulovať a obchodovať s menším počtom mincí. Poukázal tiež na to, že hlavná funkcia Bitcoinu sa postupne premenila z meny na uchovanie hodnoty.

Ako informoval CryptoGlobe, začiatkom tohto roka Woo uviedol, že Bitcoin môže prekonať trhovú kapitalizáciu zlata. Jeho cena by musela dosiahnuť 240 000 dolárov, aby prekročila trhovú kapitalizáciu vzácnych kovov.

Začiatkom tohto mesiaca Woo naznačil, že cena BTC by sa mohla na základe jeho najlepšieho modelu obchodovať do decembra „kdekoľvek v rozmedzí 300 000 až 400 000 dolárov” alebo „ešte vyššie”.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021, On-Chain Bitcoin Analyst Willy Woo: ‘No Way Are We Entering a Bear Market’. [online]. [cit. 2021-05-12]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/on-chain-bitcoin-analyst-willy-woo-no-way-are-we-entering-a-bear-market/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments