13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Ruskí predstavitelia zvažujú čiastočné zrušenie zákazu platieb kryptomenami

Ruskí predstavitelia zvažujú čiastočné zrušenie zákazu platieb kryptomenami

Ruskí zákonodarcovia údajne zvažujú čiastočné zrušenie zákazu platieb v kryptomene v krajine.

Pavel Krasheninnikov, predseda Výboru pre budovanie a legislatívu ruskej Dumy, oznámil, že vláda uvažuje o zmene občianskeho práva. Dôvodom je to, aby umožnila fungovanie kryptomien ako „zmluvného média”.

Podľa pondelňajšej správy z agentúry Interfax Krasheninnikov poznamenal, že kryptomeny ako Bitcoin (BTC) v súčasnosti nepredstavujú v Rusku legálnu platobnú metódu, čo znamená, že obchodníci nie sú povinní ju akceptovať. 

Plánované zmeny a doplnenia by umožnili platby v kryptomene podľa zmluvného práva. To znamená, že tieto platby by bolo možné uskutočniť iba so súhlasom všetkých zúčastnených strán:

„Sme presvedčení, že je potrebné vykonať zmeny v občianskom zákonníku, iniciatíva v súčasnosti prechádza nevyhnutným schvaľovacím konaním. V súčasnosti panuje názor, že digitálna mena nie je ako platba legálna, ale tento spôsob platby môže byť do veľkej miery zmluvný.”

Ako už bolo skôr oznámené, Rusko tento rok v januári presadilo zákaz platieb kryptomenami, čím oficiálne zakazovalo obyvateľom v krajine uskutočňovať a prijímať platby v kryptomene.

Anatolij Aksakov, predseda ruského výboru Štátnej dumy pre finančné trhy, minulý rok tvrdil, že legalizácia kryptomien a platieb by v podstate znamenala „zničenie finančného systému”

Aksakov je presvedčený, že ruská digitálna mena centrálnej banky, ktorá ešte nebola spustená, má byť „najvyššou formou peňazí”. Do roku 2023 alebo 2024 sa stane neoddeliteľnou súčasťou národných osídlení.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Russian officials consider partial lift on crypto payment ban. [online]. [cit. 2021-05-26]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/russian-officials-consider-partial-lift-on-crypto-payment-ban

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments