23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Ekonomika Kuba bojuje proti finančnej tiesni potenciálnym prijatím kryptomeny

Kuba bojuje proti finančnej tiesni potenciálnym prijatím kryptomeny

Úrady začali diskutovať o zavedení digitálnych aktív v ekonomike na ostrove Kuba, aby tak vyrovnali ekonomické nepokoje v krajine.

Ekonomická situácia na ostrove Kuba utrpela veľké straty v dôsledku pandémie COVID-19. 

Ako informoval internetový denník Periodico Cubano, prezident Kuby, Miguel Díaz Canel, spolu s úradmi krajiny teraz plánuje čeliť týmto problémom pomocou kryptomien. 

Prezident Kuby nedávno diskutoval o možných výhodách adopcie kryptomeny v krajine.

Závery prezidenta neboli prekvapením. Kongres Komunistickej strany Kuby (PCC) minulý mesiac predložil návrhy, ktoré by mohli obsahovať zistenia, ako môžu digitálne aktíva podporiť rozbitú ekonomiku krajiny.

Ešte v roku 2019 vydali kubánske úrady podobné vyhlásenie o tom, ako môžu kryptomeny riešiť menové problémy krajiny. 

Minister hospodárstva a plánovania potom povedal:

„Zvažujeme uplatnenie kryptomien vo vnútroštátnych a medzinárodných obchodných záležitostiach. Zavedenie kryptomien nám môže umožniť posun vpred. Musíme hľadať alternatívne prostriedky na riešenie ekonomických problémov.”

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Cuba to Fight Financial Disturbance by Potentially Adopting Crypto. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/cuba-to-fight-financial-disturbance-by-potentially-adopting-crypto/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments