17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Charles Hoskinson vysvetľuje Markovi Cubanovi výhody Cardana oproti Ethereu

Charles Hoskinson vysvetľuje Markovi Cubanovi výhody Cardana oproti Ethereu

V sobotu 15. mája Charles Hoskinson, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ IOHK, uviedol, že pomalý a premyslenejší akademický prístup Cardano k vývoju blockchainu znamená, že bude pre vývojárov aj používateľov aplikácií lepšie ako Ethereum.

Hoskinson využil YouTube, aby formou videa vysvetlil Cubanovi (a ďalším), niektoré z vecí, vďaka ktorým je Cardano výnimočné. Prečo teda Hoskinson hovoril Cubanovi, ktorý je väčšinovým vlastníkom profesionálneho basketbalového tímu Dallas Mavericks a jeden zo „žralokov” vo veľmi populárnej reality show Shark Tank, o výhodách Cardana?

Všetko to začalo, keď Cuban zverejnil nasledujúce vlákno na Twitteri. To hovorilo o úspešnosti blockchainových platforiem vrstvy 1 a 2, pretože iba vyššia transakčná rýchlosť a nižšie transakčné poplatky nestačia. „Musí existovať aktuálny význam sietí a výrazný nárast používateľov.”

Tweet Marka Cubana:                    

Po tom, čo používateľ Twitteru známy svojim účtom ako @kryptojumpman povedal Cubanovi, že sa musí na Cardano pozrieť bližšie, Mark odpovedal, že nikdy nenarazil na užitočnú aplikáciu využívajúcu Cardano.

Ďalší fanúšik tejto kryptomeny pod prezývkou @Crypto_fan_IN  povedal Cubanovi, aby poriadne preskúmal Cardano. Mark odpovedal, že je presvedčený, že $ADA nemá žiadnu alebo len malú užitočnosť kvôli nedostatku dôležitých aplikácií a nedostatku podpory pre token Cardano od spoločnosti BitPay. Tá pomáha realizovať platby pomocou kryptomien (táto spoločnosť, pomáha Dallasu Mavericksov prijímať platby formou Bitcoinu, Litecoinu a Dogecoinu za tovar, ako sú napr. tričká).

To povzbudilo Hoskinsona, aby pozval Cubana na svoj ranč v Colorade, hovi ten jeho pozvanie odmietol a požiadal Hoskinsona, aby mu vysvetlil, prečo by mal denne používať ADA.

To viedlo Hoskinsona k vytvoreniu nasledujúceho videa, ktoré má vysvetliť, v čom je Cardano jedinečné.

Hoskinson v tomto videu Cubanovi adresuje nasledujúce slová:

Minulý rok sme dosiahli prvý udržateľný proof of stake a to je to, čo sa v súčasnosti Ethereum pokúša dosiahnuť, ale stále zlyháva. Mnoho systémov tretej generácie je inšpirovaných alebo rovnakých ako tie, čo sme vytvorili my…

„Pokiaľ ide o inteligentné kontrakty, rozhodli sme sa prebudovať celý model. Po prvé preto, že nie je bezpečný a kvôli hacknutým aplikáciám prišli používatelia o miliardy dolárov. Druhým dôvodom je nedostatočná udržateľnosť. Predvídateľnosť nákladov, vysoké poplatky v aplikáciách. … Je udržateľné mať aplikáciu, kde je transakčný poplatok vyšší ako hodnota vašich presúvaných prostriedkov? “

Ďalej vysvetlil, prečo sa Cardano rozhodlo umožniť vývojárom vybrať si, aký programovací jazyk chcú používať.     

Hoskinson tiež spomenul, že ekosystém Etherea stráca na obrátkach a že nemá vývojárske myslenie, aké malo kedysi:

Väčšina vývojárov aplikácií, ktorí sa zúčastnili dotazníka, (najmä 50-100 najlepších) má buď plány s viacerými sieťami, alebo sa už rozhodli pre migráciu do rôznych sietí z dôvodu obáv o náklady a kvalitu tvorenia v Ethereu. Napriek tomu, že sme so systémom ešte stále nespustili inteligentné zmluvy, v skutočnosti už existujú desiatky aplikácií DeFi, ktoré vyšli a chcú sa presunúť do nášho ekosystému alebo nové projekty, ktoré sa vyvíjajú v našom ekosystéme a momentálne majú už milióny používateľov.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Charles Hoskinson Explains To Mark Cuban Advantages of Cardano Over Ethereum. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/charles-hoskinson-explains-to-mark-cuban-advantages-of-cardano-over-ethereum/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments