17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Kritik BTC: Prijatie Bitcoinu ako oficiálneho platidla v Salvádore je zaujímavým experimentom

Kritik BTC: Prijatie Bitcoinu ako oficiálneho platidla v Salvádore je zaujímavým experimentom

Benoît Cœuré, známy kritik Bitcoinu (BTC) a vedúci inovačného centra v Banke medzinárodných vyrovnaní označil prijatie Bitcoinu ako zákonného platidla v Salvádore za „zaujímavý experiment”.

Podľa agentúry Reuters Cœuré toto tvrdenie uplatnil pri piatkovom spustení štvrtého inovačného uzla BIS v Anglicku a uviedol:

„Na BIS nevidíme, že by Bitcoin prešiel testom platobného prostriedku. Bitcoin je špekulatívne aktívum a malo by sa riadiť.”

Parlament Salvádoru prijal návrh zákona o zavedení Bitcoinu ako zákonného platidla v krajine. Legislatívne hlasovanie o „zákone o Bitcoine” prezidenta Nayiba Bukeleho schválila v počte 62 hlasov z 84.

Komentáre Cœurého o potrebe prísnych kryptografických predpisov sú bežnou témou v rámci BIS. Generálny manažér, Agustín Carstens tiež bežne požaduje prísnejšie zákony o kryptomene.

Komentáre Cœurého prichádzajú po podobne ostrých varovaniach od Medzinárodného menového fondu (MMF) v nadväznosti na rozhodnutie Salvádora. V reakcii na tieto správy MMF uviedol, že rozhodnutie môže mať významné právne a finančné následky.

Správy skutočne naznačujú, že Bitcoin by mohol byť predmetom diskusií medzi MMF a prezidentom Salvádoru o plánovanom programe v hodnote jednej miliardy dolárov.

Vo štvrtok Bazilejský výbor pre bankový dohľad zverejnil konzultačný dokument, ktorý zaradil Bitcoin do kategórie s najvyšším rizikom.

Zdroj:

COINTELEGRAPH 2021. El Salvador’s Bitcoin adoption an ‘interesting experiment,’ says BIS exec. [online]. [cit. 2021-06-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/el-salvador-s-bitcoin-adoption-an-interesting-experiment-says-bis-exec

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments