27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Kanadský bitcoinový ETF fond stále nakupuje aj napriek prudkej korekcii

Kanadský bitcoinový ETF fond stále nakupuje aj napriek prudkej korekcii

ETF fond obchodovaný na burze akumuluje BTC od polovice mája. Je to známkou toho, že investori majú záujem skupovať prepad.

Dopyt po Bitcoine (BTC) medzi kanadskými investormi sa pri poslednej cenovej korekcii nezmenil. Ponúka nám to ďalšie dôkazy o tom, že investori ťažia z výrazne zlacnených cien. 

Purpose Bitcoin ETF spustený vo februári nazhromaždil k 13. júnu podľa údajov z internetovej platformy Bybt  19 692 149 BTC. ETF dokúpil za posledných sedem dní 284,51 BTC a od 15. mája takmer 2 000 BTC.

Masívny prepad ceny neodradil kanadských investorov od vytvárania nových pozícii v Bitcoine. Zdroj: Bybt

V skutočnosti ETF dokupoval najmä počas bleskového pádu z 19. mája. Ten spôsobil, že Bitcoin klesol pod 30 000 dolárov a potom sa rýchlo zotavil.

Pri súčasnej cene BTC okolo 36 000 dolárov má Purpose Bitcoin ETF hodnotu viac ako 709 miliónov dolárov. Aktíva za menej ako dva mesiace fungovania vzrástli na viac ako 1,3 miliardy dolárov.

Podľa technika menom Byzantine General prítoky do ETF Purpose naznačujú, že Kanaďania nie sú krátkodobou volatilitou Bitcoinu znepokojení.

V kratšom časovom horizonte boli cenové pohyby Bitcoinu pre býkov skutočným zdrojom obáv. Najznámejšia kryptomena za posledný mesiac klesala pod 40 000 dolárov, pričom každý pokus o získanie tejto úrovne bol jednoznačne odmietnutý. Stret technických porúch, slabnúci sentiment a negatívne titulky prispeli k medvedej cenovej akcii.

Analytici zastávajú rôzne možné budúce trajektórie trhového cyklu BTC. Niektorí veria, že sme tento rok stále na dobrej ceste k prelomeniu trojciferných úrovní, zatiaľ čo iní veria, že smerujeme do bear marketu. Prílev do fondu Purpose naznačuje, že veľa investorov ignoruje krátkodobé výkyvy v prospech dlhodobejšej perspektívy.

Správcovia Amerických fondov dúfajú, že zopakujú úspech svojich kanadských kolegov vytvorením vlastného bitcoinového ETF. Ako informoval Cointelegraph, Americká komisia pre cenné papiere a trhy začala formálne skúmať tri návrhy ETF. Prvé rozhodnutie sa očakáva koncom tohto mesiaca.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Canadian Bitcoin ETF adds to its holdings despite steep market correction. [online]. [cit. 2021-06-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/canadian-bitcoin-etf-adds-to-its-holdings-despite-steep-market-correction

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments