23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Ekonomika IRS zaistí vaše kryptomeny, ak nemôžete zaplatiť dane

IRS zaistí vaše kryptomeny, ak nemôžete zaplatiť dane

Agentúra pre vnútorné príjmy Spojených štátov (IRS) je pripravená vyslať jasný signál, že zaobchádza s digitálnymi aktívami rovnako ako s akýmkoľvek iným majetkom, ktorý je možné skonfiškovať.

Robert Wearing, zástupca vedúceho zástupcu pre IRS, na virtuálnej konferencii Americkej advokátskej komory povedal: „Vláda klasifikuje digitálne aktíva ako majetok. Preto môže byť tento majetok skonfiškovaný s cieľom uspokojiť nesplatený daňový dlh.”

„IRS zaistí tento majetok. Zároveň sa bude snažiť postupovať podľa svojich obvyklých postupov pri jeho predaji a použití na zabezpečenie inkasa,” uviedol Wearing.

Bitcoin a ďalšie kryptomeny sa podľa oznámenia federálneho daňového zákona z roku 2014 klasifikujú ako majetok. 

Agentúra vysvetlila:

„S virtuálnou menou sa zaobchádza ako s majetkom. Zároveň sa na transakcie s virtuálnou menou vzťahujú všeobecné daňové zásady platné pre transakcie s majetkom.”

Hoci IRS dokázal získať údaje o používateľoch kryptomeny prostredníctvom búrz ako Coinbase a Kraken, preukázanie vlastníctva sa stáva oveľa ťažším, keď sú aktíva uložené v hardvérových peňaženkách.

Okrem problémov so škálovateľnosťou môžu byť daňové dôsledky digitálnych aktív jedným z dôvodov, pre ktoré sa Bitcoin ešte musí stať silným prostriedkom výmeny. Je to tak preto, že zakaždým, keď je BTC prevedený na hotovosť, je to technicky zdaniteľný prípad v očiach IRS a mnohých ďalších daňových agentúr po celom svete.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. IRS will seize your crypto if you can’t pay back taxes. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/irs-will-seize-your-crypto-if-you-can-t-pay-back-taxes

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments