21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Komisia pre cenné papiere v Ontáriu podniká regulačné kroky proti najrýchlejšie rastúcej...

Komisia pre cenné papiere v Ontáriu podniká regulačné kroky proti najrýchlejšie rastúcej krypto-burze na svete za údajné nedodržanie miestnych zákonov

Komisia pre cenné papiere v Ontáriu (OSC) podniká prísne kroky proti dvom spoločnostiam spojeným s kryptoburzou KuCoin za to, že údajne nedodržiavajú miestne zákony o cenných papieroch. Komisia tak pripravuje pôdu pre ďalšie regulačné kroky proti platforme kryptomeny.

Spoločnosti, na ktoré sa OSC zameriava, sú seychelská spoločnosť Mek Global Limited a singapurská spoločnosť PhoenixFin Pte. 

Spoločnosti dokopy prevádzkujú KuCoin, jednu z najrýchlejšie rastúcich krypto-búrz na svete. Podľa priemyselných údajov spoločnosť KuCoin k utorku spracovala za posledných 24 hodín krypto-transakcie v hodnote viac ako 1,3 miliardy USD. To ho radí na globálnu 35. pozíciu medzi krypto-burzami.

„KuCoin prevádzkuje neregistrovanú platformu na obchodovanie s krypto-aktívami. Zároveň umožňuje obyvateľom Ontaria obchodovať s produktmi a s krypto-aktívami, ktoré sú cennými papiermi a derivátmi,” uvádza sa vo vyhlásení OSC.

Regulátor cenných papierov predtým varoval kryptomenové burzy pred ponúkaním obchodovania s derivátmi. Konkrétne uviedol, že musia požiadať regulačný úrad o súhlas OSC alebo čeliť následkom. Výmeny sa uskutočňovali do 19. apríla, aby sa zabezpečil súlad ich prevádzok.

OSC už podnikla regulačné opatrenia proti spoločnosti Polo Digital Assets, materskej spoločnosti Poloniex, pre údajné porušenie právnych predpisov v Ontariu v oblasti cenných papierov. 

Rovnako ako KuCoin, ani Poloniex údajne nekontaktoval regulátora cenných papierov do termínu 19. apríla.

Ontário sa v posledných mesiacoch stalo liahňou pre kryptomeny. V jurisdikcii sú teraz umiestnené prvé severoamerické fondy obchodované na burze s Bitcoinom (BTC). Debutová spoločnosť Purpose Investments ETF zabezpečila počas prvých dvoch mesiacov fungovania aktíva v správe 1,3 miliardy USD, čo zvýraznilo zadržiavaný dopyt po digitálnych aktívach.

Spoločnosť Evolve Funds Group vo februári uviedla na trh druhý bitcoinový ETF v Ontariu. Ten ponúka priamu expozíciu voči jednotkám BTC denominovaným v kanadských dolároch a amerických dolároch.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Ontario securities regulator takes action against Kucoin. [online]. [cit. 2021-06-09]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ontario-securities-regulator-takes-action-against-kucoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments