Kolekcia legendárnych momentov z kariéry Pelého vydaná v NFT už čoskoro

0
116

Legendárne momenty z kariéry trojnásobného šampióna svetového pohára FIFA, Pelého, budú uvedené na trh ako NFT a 90 % výťažku bude venovaných na charitu.

Sektor NFT sa dostal k žijúcej futbalovej legende Pelé. Kolekcia bude na jeho počesť oficiálne spustená 2.mája na platforme Ethernity Chain, pričom 90 % výťažku bude venovaných nadácii Pelé.

Je potrebné poznamenať, že väčšina (90 %) výnosov sa použije na financovanie Nadácie Pelé. Je to charitatívna organizácia, ktorá sa zameriava na posilnenie postavenia a vzdelávanie detí bojujúcich s chudobou na celom svete.

Edson Arantes do Nascimento, vo futbalovom svete známy aj ako Pelé, je najnovšou celebritou, ktorá vstúpila do rýchlo sa rozvíjajúceho sveta NFT. 

Toto vyhlásenie potešilo najmä fanúšikov futbalovej legendy. 

Platforma Ethernity Chain, na ktorej bude kolekcia NFT spustená má už za sebou niekoľko veľkých projektov. Predchádzajúce projekty zahŕňali NFT pre umelca BossLogic a legendu skateboardingu – Tonyho Hawka. Spoločnosť Ethernity Chain navyše plánuje spustiť digitálnu zbierku pre zosnulého veľkej boxerskej legendy – Muhammada Aliho.

NFT v športe

Je zaujímavé, že Pelé nie je prvým slávnym futbalistom, ktorý sa pripojil k trendu NFT. Superstar FC Barcelona, Gerard Piqué, sa stal strategickým poradcom na platforme NFT s názvom Sorare len pár mesiacov po tom, čo jeho tím vydal oficiálne tokeny fanúšikov Barcy.

NFT sa dostali aj do iných športov, vrátane niektorých z najvýznamnejších amerických líg – NBA, MLB a NFL. Futbalový gigant Tom Brady vydá neskôr v tomto roku platformu NFT s názvom Autograph, ktorej cieľom bude vyvinúť osobné jedinečné digitálne umelecké diela pre ďalšie známe osobnosti.

Generálny riaditeľ Toronta Blue Jays, Mark Shapiro, načrtol potenciál na zvýšenie interakcie fanúšikov s NFT. Potvrdil, že MLB hľadá spôsoby, ako to využiť.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. FIFA World Cup Champion Pelé NFT Collection to Drop on Ethernity Chain. [online]. [cit. 2021-04-18]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/fifa-world-cup-champion-pele-nft-collection-to-drop-on-ethernity-chain/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here