1.9 C
Bratislava
nedeľa, 28 novembra, 2021
Home Ekonomika Kolaps trhu môže prísť, ale nie v októbri, hovorí hlavný trhový stratég

Kolaps trhu môže prísť, ale nie v októbri, hovorí hlavný trhový stratég

Podľa Garetha Solowaya, hlavného trhového stratéga spoločnosti InTheMoneyStocks.com sú akcie pripravené na krátkodobé oživenie, po ktorom začnú klesať.

V rozhovore pre Kitco News Soloway prediskutoval s Davidom Linom svoje krátkodobé a dlhodobé vyhliadky pre akciové a kryptomenové trhy. Hlavný stratég pre trh uviedol, že na otázku, či tento rok alebo mesiac príde k najväčšiemu krachu vo svetovej histórii, uviedol:

„Môže to nakoniec prísť, ale nemyslím si, že sa to stane v októbri. Myslím si, že Fed má opäť príliš veľa peňazí, ktoré môže pumpovať na trhy.“

Poznamenal, že americký podnikateľ a autor knihy o osobných financiách „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki narážal na knock-on efekt, keď predpokladal, že všeobecný trh sa v októbri zrúti.

Soloway ale potvrdil, že vždy existuje možnosť čiernej labute presne tam, kde by ste nečakali, že sa to stane, ale je to skôr pomalší pokles.

Na druhej strane, Soloway spomenul, že keď trhy dosiahnu nové historické maximá, jednoducho neklesnú dole. Je to hlavne preto, že Federálny rezervný systém nastavil trh tak, že od roku 2009 funguje správne.

Napriek tomu poznamenal, že sa vykonali významné opravy, ako napr. v marci 2020. Dodal. že sme sa do jedného alebo dvoch mesiacov zotavili, aby sme sa vrátili do starých koľají.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Market collapse “may come”, but not in October, says chief market strategist. [online]. [cit. 2021-10-18]. Dostupné na: https://finbold.com/market-collapse-may-come-but-not-in-october-says-chief-market-strategist/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments