1.9 C
Bratislava
nedeľa, 28 novembra, 2021
Home Kryptomeny Bitcoin Futures ETF je spustené, počas prvej hodiny obchodovania generuje objem 500...

Bitcoin Futures ETF je spustené, počas prvej hodiny obchodovania generuje objem 500 miliónov dolárov

Bitcoin futures kryté BITO ETF sa už spustilo. Objem obchodu už dosahuje približne 500 miliónov dolárov za približne hodinu.

Moment, kedy veľa ľudí v krypto-komunite dlho čakalo, je konečne tu. Stratégia Bitcoin ProShares ETF je naživo a obchoduje sa na newyorskej burze.

Nastal okamih, na ktorý mnohí čakali. Bitcoin Strategy futures ETF podporovaný ProShares, označený aj ako BITO, je teraz live a obchoduje sa na newyorskej burze (NYSE).

Údaje ukazujú, že denný rozsah je medzi 40,07 dolára ako dno a 42,1499 dolára ako vrchol, kde sa ETF v súčasnosti obchoduje za zhruba 41,22 dolára.

Ešte zaujímavejšie je, že len hodinu po spustení ETF vygeneroval obchodovaný objem približne 11,6 milióna akcií.

To znamená, že v dolároch sa objem už pohybuje okolo 500 miliónov dolárov.

Na porovnanie, Vanguard S&P 500 ETF (VOO), ktorý je jedným z najobľúbenejších ETF, zaznamenal v rovnakom období obchodovanie s približne 883 000 akciami. Tie mali v čase písania tohto článku hodnotu akcii presne 411 dolárov. To znamená zhruba 360 miliónov dolárov.

Je tiež potrebné poznamenať, že BITO je ETF kryté futures a nie spotové. To je značný rozdiel.

Napriek tomu je to hlavný míľnik v odvetví kryptomien. Je to ten míľnik, ktorý legitimizuje Bitcoin ako investičný nástroj na celom tradičnom trhu.

Ako uvádza denník CryptoPotato, je dôležité byť ostražitý. V najbližších hodinách a možno dňoch sa dá očakávať zvýšená volatilita, vzhľadom na význam tejto udalosti.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021, Bitcoin Futures ETF is Live, Generates $500M Volume in Its First Hour of Trading. [online]. [cit. 2021-10-20]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bitcoin-futures-etf-is-live-generates-around-500m-volume-in-its-first-hour-of-trading/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments