17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Chcete kúpiť Bitcoin? Tu je 5 vecí, ktoré musí nový krypto-investor vedieť

Chcete kúpiť Bitcoin? Tu je 5 vecí, ktoré musí nový krypto-investor vedieť

Ak vás zaujíma, ako začať investovať do Bitcoinu alebo do inej kryptomeny, ponúkame vám rýchlu príručku ako na to. Pozor však na riziká a úskalia.

Vitajte v našom svete! Pozývame vás, aby ste s nami začali svoju kryptografickú cestu.

Nákup, predaj alebo obchodovanie s kryptomenou je vysoko špekulatívne a vždy so sebou prináša riziko straty. Môžeme vám povedať o našich skúsenostiach, ale nakoniec je na vás, aby ste zvážili svoj rizikový profil a rozhodli sa, ako rozumne investovať. Tu je päť vecí, ktoré musí každý začínajúci investor do kryptomeny vedieť.

  1. Nenechajte sa odradiť 

Zatiaľ čo investovanie do kryptomeny prichádza s mnohými rozhodnutiami napr. ktorý coin, aká výmena, koľko, kedy kúpiť alebo predať, organické princípy ponuky a dopytu sú rovnaké. Či už investujete do akcií, výtvarného umenia, devízovej burzy atď., potom je prechod na kryptomenu ľahký. Hlavnými rozdielmi sú nepochybne: strmšia krivka, učenie sa o kryptomene samotnej a neuveriteľná rozmanitosť možností investovania do kryptomeny.

Ale nebuďte vystrašení. Začnite výskumom. Platforma Exanews, je jedným zo spôsobov, ako začať. Pomôže vám pochopiť technológiu, ktorá je základom kryptomeny, priblíži vám problematiku a vy si osvojíte určitú terminológiu.

  • Ak investujete do kryptomeny, pozrite sa na to z dlhodobého hľadiska

Napriek tohto-týždňovému trhovému šialenstvu nad veľkým nákupom Bitcoinov spoločnosti Tesla by ste sa nemali príliš znepokojovať každodennými výkyvmi cien hlavných kryptomien. Ako každá iná investícia, aj cena a množstvo sa časom menia a trh na to reaguje primerane. Krypto-trh počas pandémie neustále rastie, a to aj napriek neistote ohľadom postoja Bidenovej administratívy ku krypto.

Blockchainový guru a miliardársky podnikateľ, Changpeng Zhao, (tiež známy ako CZ) poznamenal, že hoci je kryptotrh určite volatilný, stále je menej volatilný ako niektoré akcie. 

Mimochodom – akcie spoločnosti Tesla začali v roku 2020 na 88,60 USD za akciu. V čase písania tohto článku začiatkom roku 2021 predstavuje hodnotu 849,46 USD. To je veľká volatilita.

  • Pochopte princíp fungovania

Pred rozhodnutím, či investovať do kryptomeny, by ste mali spoznať základy blockchainovej technológie. Je to digitálna forma meny podložená matematickými obmedzeniami ponuky, ktorá sa veľmi líši od vládnych peňazí. Zakladatelia všeobecne známych coinov, ako napríklad Vitalik Buterin z Ethereum-ETH alebo Charles Hoskinson z Cardano-ADA, nerealizujú cenu svojej kryptomeny. Ceny kryptomeny sú určené dopytom na trhu a tým, akú sumu sú kupujúci ochotní zaplatiť.

  • Vyhnite sa neznámym kryptomenám

Najjednoduchší spôsob, ako sa v podvodnom svete nechať oklamať, je kúpiť si falošnú kryptomenu. Ak kupujete digitálne aktívum s neistou podporou alebo také, ktoré je dostupné iba podozrivými prostriedkami, pravdepodobne prídete o všetky svoje investície. Napríklad spoločnosť ParagonCoin, Inc., spoločnosť so sankciami SEC, ponúkla zavádzajúce informácie týkajúce sa hodnoty a vývoja svojej kryptomeny.

Najjednoduchší spôsob nákupu kryptomeny, aj keď s dôsledkami na ochranu súkromia a na základe obmedzených transakcií, je prostredníctvom renomovaných krypto-búrz (napr. Binance, Coinbase) alebo etablovaných investičných platforiem.

  • Chráňte svoje kryptomeny

Blockchain transakcie zvyčajne nie sú poistené finančnými inštitúciami, vládami alebo úradmi. Pretože blockchain je trvalý protokol transakcií, akcie ako vklady a výbery nie sú reverzibilné. Inými slovami, ak niekomu dáte kryptomenu alebo ak vám ju niekto ukradne, je nemožné ju získať späť, iba ak by vám ju vrátili.

Zásadným krokom pri ochrane vašich krypto-aktív je ochrana všetkých vašich online účtov, najmä vášho výmenného účtu, pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. Vždy keď sa prihlásite, budete požiadaní, aby ste zadali kód (zvyčajne autentifikačný kód) z telefónu alebo počítača ako ďalšiu formu overenia totožnosti. Dvojfaktorová autentifikácia zaisťuje zabezpečenie účtu vyžadovaním prístupu k fyzickým zariadeniam, nielen k e-mailovej adrese a heslu. 

Ak ste skúsenejší, zvážte získanie hardvérovej peňaženky s kryptomenami. Ide o malé elektronické zariadenia, ktoré ukladajú vaše kryptomeny a integrujú ich s online softvérom.

Nezabudnite na dôsledky vašich investícií do kryptomeny vo vašom prostredí. Takisto nezabudnite, že aj jednotlivé štáty a provincie môžu mať zákony, ktoré povoľujú alebo zakazujú to, čo chcete s kryptomenou robiť.

Zdroj:

FOREKAST, 2021. Want in on bitcoin? Here are 5 things new crypto investor must know. [cit. 2021-02-12]. [online]. Dostupné na: https://forkast.news/bitcoin-new-crypto-investor-must-know/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=bitcoin-new-crypto-investor-must-know

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments