21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Kentucky sa chystá schváliť daňové a energetické stimuly na ťažbu kryptomeny

Kentucky sa chystá schváliť daňové a energetické stimuly na ťažbu kryptomeny

Verejné záznamy uvádzajú, že sa zákonodarcovia v americkom štáte Kentucky pravdepodobne chystajú schváliť dva navrhované zákony zamerané na stimuláciu ťažobnej činnosti kryptomeny v USA.

Zákonodarným orgánom štátu prechádzajú dva návrhy zákonov.

Jeden sa sústreďuje na daňové stimuly. Ako poznamenávajú miestne médiá, je súčasťou širšieho tlaku na vtiahnutie technologických podnikov do Kentucky. 

Ďalšie opatrenie by v prípade schválenia rozšírilo štátne stimuly v oblasti čistej energie na minerov kryptomeny za predpokladu, že splnia konkrétnu investičnú hranicu, 1 milión $.

Záznamy z hlasovania ukazujú, že poslanecká snemovňa v Kentucky schválila návrh zákona o energetike v piatok hlasovaním v pomere 74:19.

Zákon o daniach bol schválený v Snemovni reprezentantov 3. marca. Za jeho schválenie hlasovalo 84 a 16 členov nehlasovalo. 

Tento vývoj prichádza v čase, keď sa ekosystém ťažby kryptomien a najmä BTC v USA neustále rozširuje a priťahuje značný záujem inštitucionálnych investorov. 

Z dôvodu vysokého dopytu po hardvéri, investori uvádzajú, že USA budú v konkurencii s Čínou ako centrom ťažobných operácií.

Zdroj:

THE BLOKCRYPTO, 2021. Kentucky poised to approve tax, energy incentives for cryptocurrency mining. [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://www.theblockcrypto.com/linked/98253/kentucky-poised-incentives-cryptocurrency-mining?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments