-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Kazachstan od roku 2022 zavádza nové poplatky pre minerov kryptomien

Kazachstan od roku 2022 zavádza nové poplatky pre minerov kryptomien

Nový zákon zavádza od januára 2022 dodatočný daňový poplatok za energiu používanú minermi kryptomien.

Pretože je Kazachstan pre ťažbu kryptomien čoraz populárnejší, prezident krajiny podpísal nový zákon. Ten zavádza dodatočný poplatok pre minerov kryptomien.

Prezident Kazašskej republiky, Kassym-Jomart Tokajev, nedávno podpísal nový zákon, ktorý ukladá dodatočný daňový poplatok za energiu využívanú minermi kryptomien pôsobiacich v krajine. 

Nové poplatky začnú platiť od januára 2022.

Podľa miestnej tlačovej agentúry Kursiv nový zákon zavádza ďalší poplatok vo výške 1 kazašského tenge (0,00233 USD) za kilowatthodinu, ktorý využívajú mineri kryptomeny.

Dodatočný daňový poplatok je súčasťou série legislatívnych zmien a doplnení národného daňového zákonníka týkajúcich sa minerov. Kazašský parlament prijal návrh zákona v polovici júna.

Albert Rau, predseda výboru pre ekonomické reformy a regionálny rozvoj, uviedol: „Hlavným účelom novej legislatívy je regulovať priemysel ťažby kryptomien.” Rau je bývalý prvý námestník ministra pre investície a rozvoj Kazachstanu. Údajne je autorom novej legislatívnej iniciatívy.

Kazachstan sa nedávno ukázal ako hlavný cieľ ťažobných operácií kryptomien. Podľa údajov z indexu Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index je Kazachstan štvrtou najväčšou krajinou na svete, čo sa týka celkového podielu Bitcoin hash rate po Číne, USA a Rusku.

Zdroj: Bitcoin hash rate by country. Source: Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index

Čínski giganti v ťažbe kryptomeny ako Canaan presťahovali svoje operácie do Kazachstanu kvôli regulačným opatreniam čínskych úradov s ťažbou kryptomien. Koncom júna tiež významná čínska banská skupina BTC.com úspešne presťahovala časť svojich minerov do Kazachstanu.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Kazakhstan to introduce new energy fees for crypto miners in 2022. [online]. [cit. 2021-07-02]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/kazakhstan-to-introduce-new-energy-fees-for-crypto-miners-in-2022

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments