-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Za Bitcoin je už možné kúpiť aj luxusnú nehnuteľnosť v Beverly Hills...

Za Bitcoin je už možné kúpiť aj luxusnú nehnuteľnosť v Beverly Hills v hodnote 65 miliónov dolárov

Exkluzívna nehnuteľnosť v Beverly Hills by sa mohla stať najdrahšou nehnuteľnosťou zaplatenou prostredníctvom kryptomeny. Na trh bola uvedená v BTC v hodnote 65 miliónov dolárov.

Majiteľ exkluzívnej rezidencie v Beverly Hills, ktorá je ohodnotená na 65 miliónov dolárov, umožňuje kupujúcim zaplatiť Bitcoinom. Ak sa táto dohoda uzavrie, prekoná rekord v najdrahšej nehnuteľnosti predanej za kryptomenu.

BTC atakuje Beverly Hills

Americký obchodný časopis Forbes uviedol, že multimiliónový dom v Beverly Hills s názvom Elementi je možné kúpiť za 65 miliónov dolárov prostredníctvom hotovosti alebo v Bitcoinoch v hodnote zodpovedajúcej fiat mene. Za dnešné ceny je to približne 1950 BTC.

Realitný agent Aaron Kirman, ktorý je jedným z predávajúcich tejto nehnuteľnosti, sa k novinkám vyjadril nasledovne:

„Krypto je niečo, o čo majú predajcovia veľký záujem. Je to rastúci trend, ktorý, ako verím, bude začlenený do rezidenčnej sféry.”

Napriek pokračujúcemu poklesu krypto-trhu Kirman potvrdil, že mnoho realitných spoločností, najmä predajcov, uprednostňuje ako spôsob platby digitálne aktíva. Dokonca uviedol, že nikdy predtým neboli úrovne krypto-transakcií také vysoké.

Michael Chen, spoluúčastník na projekte, pripustil, že je investorom do kryptomien. Podľa jeho názoru budú platby digitálnymi aktívami budúcnosťou, nakoľko sú rýchle a bezpečné:

„Teraz môžete namiesto zdĺhavých prevodov cez centrálnu banku previesť 10 miliónov dolárov v priebehu dvoch sekúnd.”

Elementi, jedna z klenotov Beverly Hills, má sedem spální, vrátane konzolového balkóna pozdĺž celej hlavnej spálne. Budúci majiteľ exkluzívnej nehnuteľnosti s rozlohou 18 000 štvorcových stôp tu tiež nájde napoly dlhý olympijský bazén, domáce kino, vínnu pivnicu, posilňovňu, wellness centrum a mnoho ďalších zariadení.

Je zaujímavé, že sa nachádza v luxusnej štvrti Trousdale Estates, o ktorej je známe, že je domovom celebrít, ako sú Jennifer Aniston, Jane Fonda či Ellen DeGeneres. Za zmienku stojí, že v tejto konkrétnej oblasti žil kedysi aj kráľ rokenrolu, Elvis Presley.

Rekord drží Miami

Ako informovala stránka CryptoPotato začiatkom júna, anonymný kupujúci zaplatil rekordných 22,5 milióna dolárov v digitálnych aktívach za získanie luxusného podkrovného apartmánu na Miami Beach. Dohoda sa tak stala najdrahšou známou transakciou za rezidenciu platenou kryptomenou. Nebolo ale zverejnené, aký typ kryptomeny kupujúci použil.

Luxusné kondomínium, ktoré je súčasťou nóbl budovy Arte Surfside, vytvorilo ďalší rekord, keď sa predalo za 4 450,50 USD / SF – čo je najvyššia cena za štvorcovú stopu, akú Miami Beach videla.

Giovanni Fasciano, jeden z vývojárov Arte Surfside, poznamenal, že nákup predstavoval obrovský úspech pre celý realitný priemysel v Miami a ocenil používanie kryptomien:

„Týmto predajom lámeme v Miami realitné rekordy. Kryptomeny sú budúcnosťou blahobytu a veríme, že je to ešte iba začiatok.”

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Luxurious Beverly Hills Property Worth $65M Can Be Bought with Bitcoin. [online]. [cit. 2021-07-04]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/luxurious-beverly-hills-property-worth-65m-can-be-bought-with-bitcoin/?fbclid=IwAR2wWFBkYZ0HXvZUvYjqKBjpghM_6LHf4ZHSHcx7Ci-N1a-STelN-4Wblnk

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments