21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny DOGE prudko stúpa potom, čo Elon Musk začal spolupracovať s vývojarmi na...

DOGE prudko stúpa potom, čo Elon Musk začal spolupracovať s vývojarmi na zlepšení efektívnosti

Posledný Muskov tweet viedol ku 26 % nárastu ceny DOGE, zatiaľ čo burza Coinbase plánuje zalistovať Dogecoin za šesť až osem týždňov.

Najnovší vpád Elona Muska na krypto-trhy prišiel pred pár hodinami. Bolo to vtedy, keď tweetoval, že spolupracuje s vývojármi DOGE na zlepšení efektivity tejto kryptomeny:

„Spolupracujem s developermi Doge na zlepšení efektivity systému transakcií. Vyzerá to sľubne.”

Podľa spoločnosti CoinGecko sa cena dnes ráno vyšplhala o 26 % z 0,38 USD na 0,48 USD v čase písania tohto článku.

Zdá sa, že tweet ohľadom efektívnosti pridal na váhe myšlienke, že Tesla môže pridať DOGE ako jednu z foriem platby, potom čo Musk včera poznamenal, že spoločnosť sa pozerá na zelenšie kryptomeny, ktoré využívajú menej ako 1 % energie Bitcoinu na transakciu.

DOGE / USDT: Coingecko

Spoločnosť TradingView reagovala na Muskov tweet tým, že si všimla, že trhová hodnota spoločnosti Dogecoin vzrástla v bezprostredne krátkej dobe o 10 miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia Doge sa pohybovala ráno okolo 6:00 na hodnotách 49 miliárd USD. V čase písania tohoto článku stúpla ale až na 66,7 miliárd USD. To predstavuje nárast o takmer 18 miliárd USD.

Ďalším faktorom rastu cien mohla byť správa, že burza Coinbase plánuje v priebehu najbližších šiestich až ôsmich týždňov zalistovať na svoju burzu Dogecoin.

Alesia Hass, ktorá sa 13. mája objavila v šou Mad Money na CNBC, dostala otázku:  „Mali by investori brať Dogecoin vážne?” S finančným riaditeľom uviedli, že nechajú na investoroch aby si urobili vlastný názor a rozhodli sa podľa seba.

„Sme platforma, ktorá chce ponúknuť všetky aktíva, ktoré zodpovedajú našim štandardom a dúfame, že budeme miestom, kam môžete prísť a obchodovať so všetkým, s čím chcete.”

Explózia psích tokenov

Záujem o DOGE podnietil vznik rôznych podobných tokenov vrátane Shiba Inu (SHIB), Husky (HUSKY) a Akita Inu (AKITA).

Akita Inu narástol až o 32 933 % za 30 dní a 11. mája dosiahol historické maximum 0,00002904 USD. Cena odvtedy prudko spadli o 72,6 % na dnešných 0,00000787 USD. Obchodný objem podľa spoločnosti CoinGecko dosiahol za posledných 24 hodín 177 miliónov USD. 

SHIB tiež v poslednej dobe priťahuje veľkú pozornosť retailových investorov. Údaje zo spoločnosti CoinGecko ukazujú, že sa za posledných 24 hodín tento token obchodoval v hodnote 5,4 miliónov USD. Cena sa prepadla po tom, čo zakladateľ spoločnosti Ethereum, Vitalik Buterin, v stredu 12. mája rozdal obrovské množstvo tokenov. Napriek svojej volatilite je SHIBA od svojho založenia stále v pluse o 12 263 %.

r/dogecoin prepadol vyhľadávač obrázkov Google

Používatelia subredditu „r/dogecoin” hromadne ovplyvnili algoritmus vyhľadávania obrázkov Google, aby zobrazili obraz DOGE, keď ľudia zadali do vyhľadávača obrázkov Google „jeden dolár“.

Neškodný žart je založený na dlho využívanom meme a výraznej túžbe investorov po tom, aby Dogecoin dosiahol 1 USD. Vyskúšali sme to a naozaj je medzi dolármi roztomilý psík Shiba.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. DOGE surges as Elon Musk says he’s working with devs to ‘improve efficiency’. [online]. [cit. 2021-05-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/doge-surges-as-elon-musk-says-he-s-working-with-devs-to-improve-efficiency

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments